اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

رییس کمیته امداد:

۴۳ هزار واحد مسکونی امسال برای مددجویان کشور احداث می شود

۴۳ هزار واحد مسکونی امسال برای مددجویان کشور احداث می شود

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: امسال بیش از ۴۳ هزار واحد مسکونی برای مددجویان این نهاد در سراسر کشور ساخته می شود.

 سیدمرتضی بختیاری روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام افزود: ساخت مسکن یکی از گرانترین و ارزنده ترین خدمات کمیته امداد به نیازمندان و جامعه مددجویی است.

وی افزود: در استان ایلام نیز چندین پروژه مسکن در دست ساخت است که با این اقدامات نیاز مسکن مددجویان استان به حداقل خواهد رسید.

رییس کمیته امداد با اشاره به سفر خود به استان ایلام افزود: در این سفر در شهر دهلران ‭‭‭۱۰۸‬‬‬ واحد، در موسیان ۷ واحد و در شهر سرابله نیز ۸ واحد مسکونی تحویل نیازمندان شد که برای نخستین بار در کشور شهرهای موسیان و دهلران هم اکنون فاقد مددجوی بدون مسکن هستند.

بختیاری با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان در سه محور اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی در زمینه کار و تلاش از برنامه های اصلی کمیته امداد است، افزود: فرهنگ سازی در زمینه ترویج فرهنگ کار و تلاش در اولویت این برنامه ها و مهم ترین نیاز است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به برنامه های اشتغال زایی این نهاد افزود: در مدت ۳.۵ سال گذشته بیش از ‭‭‭۵۰۰‬‬‬ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سراسر کشور ایجاد شده که این میزان بیش از برنامه های پیش بینی شده در این زمینه و تعهدات امداد بوده است.

بختیاری به اشتغال ایجاد شده در استان ایلام اشاره کرد و گفت: ایلام در این زمینه از استان های موفق کشور بوده و سال گذشته به همت امدادگران این استان بیش از چهار هزار فرصت شغلی برای نیازمندان این استان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: امسال نیز با یک جهش خوب حداقل پنج هزار فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال برای نیازمندان جویای کار در این استان پیش بینی شده است و چنانچه استان به تعهدات خود در این زمینه عمل کند اعتبارات بیشتری در اختیار استان قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه در سفری ۲ روزه وارد استان ایلام شد.

سیدمرتضی بختیاری به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های عمرانی و مددکاری این نهاد به استان ایلام سفر کرده است.

افتتاح طرح ۱۱۵ واحدی مسکن مددجویان شهرستان دهلران، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، بازدید از منازل شماری از مددجویان و افتتاح چند واحد مسکونی مددجویی در سرابله و چرداول از برنامه‌های سفر رییس کمیته امداد به این استان است.

افتتاح همزمان ۱۵ مرکز نیکوکاری، بازدید از طرح‌های اشتغالزایی موفق مددجویان و دیدار با چند مددجوی زیر پوشش از جمله برنامه‌های روز دوم سفر رییس کمیته امداد کشور به این استان است./ایرنا

کپی