اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

معاون وزیر کار:

۱۳ طرح اقتصادی در لرستان اجرا می‌شود

۱۳ طرح اقتصادی در لرستان اجرا می‌شود

معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۳ طرح اقتصادی توسط شستا و صندوق بازنشستگی کشوری در لرستان اجرا می‌شود.

حجت‌الله میرزایی در جلسه کارگروه اشتغال که امروز ۲۴ مهرماه برگزار شد، اظهار کرد: سیمان دورود، داروسازی اکسیر و داروسازی زاگرس فارمد و صندوق کشوری کشت و صنعت ۱۰۰۰ رأسی الیگودرز، پگاه خرم‌آباد و دو هتل ایران‌گردی خرم‌آباد و الیگودرز، لاستیک‌سازی الیگودرز و شیر خشک بروجرد و دامپروری ۳۰۰۰ رأسی دلفان و فاز چهار سیمان دورود پروژه‌های شستا در لرستان هستند.

وی تصریح کرد: این طرح‌ها اعتبارات سنگینی دارند به‌طوری‌که لاستیک‌سازی الیگودرز بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز دارد.

معاون وزیر کار خاطرنشان کرد: تعداد طرح‌های شستا در غرب کشور به لرستان تعلق دارد و مهم‌ترین مشکل لاستیک‌سازی الیگودرز تخصیص ارز بوده که در حال پیگیری است.

میرزایی اضافه کرد: این پروژه به دلیل حجم بالای سرمایه‌گذاری پیش‌بینی می‌شود حدود سه سال طول بکشد.

وی بیان کرد: کشت و صنعت ۱۰۰۰ رأسی الیگودرز در صندوق بازنشستگی کشوری در حال اجرا است و تا پایان سال ۲۰۰۰ رأس در این واحد قرار می‌گیرد.

معاون وزیر کار با بیان اینکه مراحل انجام و خریداری دام‌های این طرح تا حدود زیادی انجام شده است، افزود: شستا و صندوق بازنشستگی کشوری در لرستان ۱۳ عنوان یا واحد خدماتی دارد که هفت مورد فعال و شش مورد پروژه است./ایسنا

کپی