اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کوتاه از کرونا

کوتاه از کرونا

عربستان سومین کشور شاد جهان؟!
یک دفتر تحقیقاتی در فرانسه، با اعلام نظر سنجی‌ها در 27 کشور، عربستان سعودی را به عنوان سومین کشور شاد جهان اعلام کرد.
براساس این نظرسنجی که توسط دفتر «ایپسوس» انجام شده در نتایجی جالب توجه چین و هلند را در مقام کشورهای اول و دوم این گروه اعلام کرده است. پس از این سه کشور نیز به ترتیب فرانسه، کانادا، استرالیا، بریتانیا، سوئد، آلمان و بلژیک قرار گرفتند.
این نظرسنجی از جامعه‌ای آماری در درون هر کشور گرفته شده است.
 
---
 
خداکند ترامپ نبرد
نخست‌وزیر دولت وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین با ابراز آرزومندی برای شکست دونالد ترامپ در انتخابات امریکا، گفت: اگر ترامپ پیروز شود، فقط خدا باید به داد فلسطینیان برسد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، محمد اشتیه، نخست‌وزیر دولت وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین که به صورت مجازی در برابر پارلمان اروپا سخن می‌گفت، تأکید کرد: در صورتی‌ که دونالد ترامپ، رئیس ‌جمهوری امریکا دور دوم ریاست‌ جمهوری را هم از آن خود کند، ما باید چهار سال دیگر با او سر کنیم، خدا به داد ما، شما و کل جهان برسد. وی همچنین گفت: اگر اوضاع در امریکا تغییر کند، به نظرم این مسأله مستقیماً در روابط اسرائیل و فلسطین و روابط دوجانبه امریکا و فلسطین منعکس خواهد شد. او در پایان کشورهای اروپایی را به شناسایی کشور فلسطین فرا خواند.
 
 
---
 
عضویت 3 کشور در شورای حقوق بشر
پس از جنجال‌های فراوان برای تعیین نمایندگان 15 کرسی خالی شورای حقوق بشر سازمان ملل، این انتخابات با رأی‌گیری مخفیانه برگزار شد و روسیه و کوبا با آرای قاطع و چین با 20 درصد تنزل نسبت به سال 2016، با 139 رأی توانست عضویت در دوره سه ساله جدید را به دست آورد. در این میان عربستان تنها کشوری بود که با لابی آخرین لحظه‌ای سازمان‌های حقوق بشری شکست خورد.
 
 
---
 
تلاش جمهوریخواهان برای عزل پلوسی
در پی تلاش «نانسی پلوسی» برای سلب صلاحیت «دونالد ترامپ» برای شرکت در انتخابات، «داگ کالینز» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان امریکا با طرح این ادعا که رئیس دموکرات این مجلس دچار «زوال عقل» شده است، خواستار برکناری او شد. کالینز در توئیتر نوشت: «تمایل نداشتن نانسی پلوسی برای تبعیت از قانون اساسی، در کنار اقدامات اخیر او توانایی ذهنی او را زیر سؤال می‌برد.»
 
 
 
---
 
آخرین آمار کرونا در جهان
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ساعت 16 امروز به 38 میلیون و 454 هزار و 573 نفر رسید. آمار قربانیان نیز یک میلیون و 92 هزار و 319 نفر بود.  امریکا همچنان رکورددار کرونا است و 8 میلیون و 97 هزار و 973 نفر در این کشور به کووید19 مبتلا شده و 220 هزار و 989 نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. پس‌‌ از امریکا، هند با 7 میلیون و 244 هزار و 24 مبتلا و 110 هزار و 686 قربانی در جایگاه دوم کرونایی‌ها قرار دارد. برزیل هم با 5 میلیون و 114 هزار و 823 نفر مبتلا و 151 هزار و 63 قربانی در مقام سوم مبتلایان به ویروس کرونا ایستاده است. در رتبه چهارم هم روسیه یک میلیون و 340 هزار و 409 مبتلا و 23 هزار و 205 قربانی کووید 19 دارد. کلمبیا هم با 925 هزار و 341 مورد ابتلا و 33 هزار و 204 قربانی در رده پنجم جدول کرونایی قرار گرفته است.
کپی