اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

علی‌نژاد: اعتراضات علیه پرسپولیس خط دهی شده است/ چیزی به اسم پاداش سکه وجود ندارد

علی‌نژاد: اعتراضات علیه پرسپولیس خط دهی شده است/ چیزی به اسم پاداش سکه وجود ندارد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش گفت: تیم پرسپولیس در سال جاری فینالیست لیگ قهرمانان شده و خود این موضوع نشان دهنده این است که مدیریت تیم اقدامات خوبی را انجام داده است.

مهدی علی‌نژاد در خصوص برگزاری مجمع عمومی فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت: مجمع سالیانه سال 97 و 98 فدراسیون پزشکی ورزشی را امروز برگزار کردیم. قرار بود مجمع سال 97 در انتهای سال گذشته برگزار شود که با توجه به شرایط کرونا امکان برگزاری آن نبود. مجمع امروز نیز به صورت وبینار برگزار شد و گزارشات خوبی در خصوص دو سال 97 و 98 داده شد. گزارش مالی و حسابرس و بازرس محترم ارائه شد.

وی تصریح کرد: در 7، 8 ماه اخیر به خاطر بحث کرونا فشار زیادی روی فدراسیون پزشکی ورزشی و هیئت‌های آن بود و این فدراسیون نقش اساسی در مدیریت موضوع داشتند. از روز اول همه‌گیری در ایران ستاد مربوطه در فدراسیون تشکیل شد و خدا را شکر نقش خوبی نیز داشت. یکی از موضوعات مطرح شده در مجمع، موضوع انتخابات فدراسیون بود و ثبت‌نام انجام شده است و منتظر هستیم هر زمانی که صلاحیت کاندیداهای محترم بیاید انتخابات را برگزار کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اعتراض هواداران پرسپولیس گفت: تیم پرسپولیس در سال جاری فینالیست لیگ قهرمانان شده است و خود این موضوع نشان دهنده این است که مدیریت تیم اقدامات خوبی را انجام داده که این تیم به این جا رسیده است. در حال حاضر خط دهی‌هایی انجام و موضوعاتی مطرح می‌شود که قرار است داستان وارونه جلوه داده شود و فکر می‌کنم نباید خیلی به آن پرداخته شود.

علی‌نژاد خاطرنشان کرد: میلیون‌ها هوادار در مورد این تیم‌ها وجود دارند و ممکن است زیر هزار نفر از آنها به هر دلیلی از وضعیت ناراحت باشند، اما این دلیل بر این نمی‌شود که وضعیت پرسپولیس خوب نیست. دغدغه‌ای وجود دارد که پنجره این باشگاه بسته است و پول برانکو نیز بخشی از آن شب گذشته پرداخت شد و تلاش خواهد شد تا الباقی آن ظرف روزهای آینده پرداخت شود تا پنجره باز شود. در عین حال بالای 2 میلیون دلار در AFC پول داریم که به خاطر تحریم باشگاه امکان دسترسی به آن را ندارد. این محدودیت‌ها وجود دارد و باید بدانیم با این محدودیت‌ها کار می‌کنیم و در عین حال وزارت ورزش از مدیریت باشگاه حمایت کامل را انجام می‌دهد.

کسی به ورزشکاران قولی برای پرداخت سکه نداده

وی در خصوص پرداخت پاداش ورزشکاران و دغدغه‌های آنها در خصوص دریافت 2 میلیون تومان به جای سکه عنوان کرد: اساساً چیزی به نام سکه سال‌هاست که دیگر وجود ندارد و تقریبا 2 سال است که آیین‌نامه تغییر کرده و چیزی به اسم پاداش سکه وجود ندارد. قولی نیز کسی به ورزشکاران برای پرداخت سکه نداده و اینکه گفته می‌شود به ازای سکه این مبلغ داده می‌شود، چنین چیزی وجود ندارد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش تاکید کرد: بودجه دولت بر اساس سکه و دلار بسته نمی‌شود و ریالی است و مبالغی که داده می‌شود، مبالغ مصوبی است که امسال تصویب شده است. تا امروز 50 درصد پاداش‌ها را پرداخت کردیم و از 24 فدراسیون مرتبط، 16 فدراسیون پاداش‌های خود را دریافت کردند. شاید اواسط هفته آینده 6 فدراسیون دیگر دریافتی خواهند داشت که دو سوم پرداختی‌های ما خواهد بود. 2 فدراسیون باقی می‌ماند که در پرداخت بعدی باقی می‌ماند و دیگر در پرداخت پاداش سال 97 بدهی نخواهیم داشت.

علی‌نژاد گفت: من این موضوع را تاکید می‌کنم کسی قول سکه نداده بود که حالا بدعهدی یا بدقولی کرده باشد. اگر هر کدام از مسئولان وزارت ورزش در سال 97 قول سکه داده بودند، اعتراض دوستانی که ناراحت هستند، درست است. ما هر امتیاز را 2 میلیون تومان در نظر گرفته بودیم. مقیاس ما امتیاز بوده و سکه‌ای نیست. پس اساسا چیزی به نام سکه وجود نداشته و در آینده هم وجود نخواهد داشت. این امتیاز در سال 1396 مبلغ یک میلیون و 850 هزار تومان بدوه که در سال 97 اضافه شده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش تصریح کرد: بحثی توسط ورزشکاران مطرح می‌شود که با این پول، قدرت خریدشان کاهش پیدا کرده ولی این اتفاقی است که برای همه آحاد مردم افتاده یعنی برای همه کسانی هم که همین جا نیز ایستاده‌اند، چنین اتفاقی افتاده است. همه ما شرایط اقتصادی دشواری داریم.

وی افزود: بعضی‌ها اعتراض می‌کنند که چرا در فوتبال رقم‌‌های بالایی مطرح می‌شود. ارقام و درآمدهای فوتبال متعلق به خودش است و نمی‌توان آنها را مقایسه کرد چون از محل بودجه دولت نیست. دولت، تبعیضی بین رشته‌های مختلف، قائل نمی‌شود. لژیونرهای ما دلاری حقوق می‌گیرند و اصلا ربطی به وزارت ورزش ندارد. برخی‌ها می‌گویند اگر پاداش فلان بازی فوتبال به ورزش‌های دیگر تزریق می‌شد، پیشرفت زیادی در آن رشته به وجود می‌آمد ولی منشا این پول‌ها، وزارت ورزش نیست. موضوع فوتبال کاملا متفاوت است.

علی‌نژاد یادآور شد: آخرین باری که قول سکه به ورزشکاران داده شد، بازی‌های آسیایی اندونزی بود که همکاران ما موفق نشدند سکه بدهند. من آن موقع در وزارت ورزش نبودم. در سال 97 و 98 هیچ مسئولی قول سکه نداده بود. تلاش ما این است تا پایان آبان ماه، جوایز سال 97 را پرداخت کنیم و اگر بتوانیم از سازمان برنامه، بوجه‌ای برای سال 98 بگیریم، جوایز سال 98 را هم خواهیم داد وگرنه جوایز سال 98 به سال 1400 موکول خواهد شد./ تسنیم

کپی