اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

طلا و ارز در بازار چند؟ 99/07/23

طلا و ارز در بازار چند؟ 99/07/23

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید امروز(چهارشنبه) نسبت به قیمت روز گذشته، ‌ یکصد هزار تومان کاهش داشت و به ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

 در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر قیمت نسبت به روز کاری گذشته ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون تومان و سکه گرمی سه میلیون تومان تعیین شد.

در بازار طلا نیز قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۴۶۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شد.  انس جهانی طلا نیز امروز به قیمت یک هزار و ۸۹۹ دلار معامله شد.

ثبات قیمت دلار در صرافی‌های بانکی
نرخ انواع ارز در صرافی‌های بانکی امروز (چهارشنبه) اعلام شد که براساس آمار موجود، هر دلار در بازار امروز با نرخ ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شد و یورو با ۲۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۳۷ هزار تومان رسید.

 در ساعت ۱۴ و ۲۵ دقیقه امروز (چهار شنبه- ۲۳ مهرماه) قیمت فروش دلار در صرافی‌های بانکی با افزایش قیمت ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز با ۲۰۰ تومان افزایش با قیمت ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

قیمت فروش یورو نیز با کاهش قیمت، معادل ۳۷ هزار تومان و قیمت خرید یورو بدون تغییر ماند و نرخ آن ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.

در روز کاری گذشته، قیمت فروش دلار در صرافی‌ها ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان بود.

علاوه بر این در سامانه سنا در روز کاری گذشته (۲۲ مهر)، یورو به مبلغ میانگین ۳۶ هزار و ۱۶۴ تومان فروخته شد. دلار نیز روز گذشته با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۵۰ تومان به فروش رسید.

همچنین در سامانه نیما، روز معاملاتی گذشته، قیمت فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۳۰ هزار و ۷۹۳  تومان و قیمت فروش حواله دلار نیز با ۲۶ هزار و ۴۹۹ تومان ثبت شد.

بر اساس پیش‌بینی فعالان بازار، انتظار می‌رفت با تصمیم بانک مرکزی و عرضه ۵۰ میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود اما دلار در صرافی‌های بانکی از مرز ۳۱ هزار تومان فراتر رفت و شماری از دلالان را ترغیب به افزایش خرید انواع ارز کرد این در حالی است که به اعتقاد برخی فعالان این بازار، افزایش بیش از حد نرخ دلار و سایر ارزها، دلیل اقتصادی و منطقی نداشته و هرلحظه امکان ریزش قیمت ها وجود دارد.

/ایرنا

 

کپی