اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

کشف 800 کیلوگرم مواد مخدر در کاشان

کشف 800 کیلوگرم مواد مخدر در کاشان

فرمانده انتظامی کاشان ضمن تاکید به برخورد قاطع پلیس با اشرار و مخلان نظم و امنیت گفت: ۸۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در کاشان کشف و ضبط شد.

سرهنگ حسین بساطی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تاکید بر ارتقاء سطح آموزش و آگاهی هرچه بیشتر نسبت به قانون اظهار داشت: کاشان در حوزه ترافیکی نیازمند آموزش بیش از پیش است و بر همین اساس نباید از مسائل ترافیکی غافل شویم و از سوی دیگر مردم محور کردن امنیت نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در کنار رافت مقابل مردم در مقابل قانون‌شکنان با اقتدار برخورد می‌کنیم، افزود: خط قرمز پلیس امنیت مردم است و به سبب ارج نهادن به تلاش‌های پلیس هفته نیروی انتظامی در نظر گرفته شده که از شنبه آغاز و روزشماری برای این روز اختصاص داده شده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کاشان ضمن اشاره به 55هزار تماس تلفنی مردم با پلیس و کاهش 10 درصدی نسبت به مشابه سال گذشته ابراز داشت:  بیش از 60 درصد تماس ها فوریتی است و اولین اولویت تماس‌ها نزاع و درگیری است به نحوی که نزدیک به 26 درصد را به خود اختصاص داده است و 24 درصد آن مربوط به حوزه ترافیکی است و سرقت تنها شش درصد تماس‌ها را به خود اختصاص داده و در رده پنجم قرار داشته است.

وی ضمن تاکید بر عمل به وظایف توسط دستگاه‌های مختلف در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: یکی دیگر از وظایف پلیس مبارزه با مواد مخدر است به نحوی که در سال جاری 10 درصد نسبت به مشابه سال گذشته افزایش کشفیات داشتیم و با طرح‌های متعدد محله محور کانون توزیع و استعمال مواد مخدر را کشف و متلاشی کردیم به نحوی که حدود 800 کیلوگرم مواد مخدر در شش ماهه نخست سال جاری کشف و ضبط شد و 13 درصد در دستگیری و در اجرای طرح‌ها نیز 18 درصد افزایش داشتیم.

بساطی با بیان اینکه پدیده سرقت می‌تواند سایر حوزه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد، تصریح کرد: در حوزه سرقت بیش از پنج درصد افزایش دستگیری داشتیم و در دو ماهه اخیر شش درصد کاهش سرقت و 40 درصد افزایش کشفیات داشتیم و در شش ماهه سال جاری 39 درصد افزایش کشفیات سرقت را شاهد بودیم و به لطف خدا در تمامی بخش‌ها شاهد کاهش وقوع سرقت بودیم.

وی ضمن تقدیر از دادستانی شهرستان کاشان از تعامل خوب با پلیس کاشان تاکید کرد: پلیس اجازه جولان به شرارت و اشرار را نمی‌دهد و بر همین اساس بیش از 96 درصد در دستگیری اشرار افزایش داشتیم که این موضوع نشان‌دهنده برخورد قاطع پلیس با اشرار و مخلان نظم و امنیت است.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان ضمن اشاره به افزایش کشفیات و دستگیری در حوزه کالای قاچاق در شهرستان کاشان افزود: 46 درصد افزایش دستگیری قاچاقچیان، 132 درصد افزایش پرونده حوزه قاچاق و پرونده بالای 100 میلیون تومان نیز 50 درصد و 78 درصد افزایش ریالی در حوزه کشفیات کالای قاچاق داشتیم.

وی ضمن اشاره به آمار‌ و ارقام در مورد پلیس فتای شهرستان کاشان ابراز داشت: 48 درصد پرونده‌ها مربوط به حوزه اقتصادی 35 درصد مسائل اخلاقی در حوزه پلیس فتا، 14 درصد اجتماعی و سه درصد مسائل دیگر است و بر همین اساس مردم نباید به فضای مجازی اعتماد کنند و این موضوع مهمی است و در حوزه دستگیری نیز نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش دستگیری داشتیم.

بساطی ضمن اشاره به افزایش 30 درصدی تصادفات فوتی درون شهری گفت: متاسفانه در حوزه ترافیکی مشکل داریم چراکه اکثر‌ خیابان‌های کاشان غیر استاندار است و هوشمند نبودن چراغ‌های ترافیکی نیز یکی دیگر از عوامل افزایش در حوزه ترافیکی است اما در مجموع 34 درصد شاهد کاهش تصادفات بودیم./ تسنیم 

 

کپی