اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

حذف دوباره عادل

حذف دوباره عادل

آخرین امید هواداران عادل فردوسی‌پور برای دیدن برنامه‌های ورزشی او بر باد رفت؛ از دیروز شماری از رسانه‌ها خبر داده‌اند صدا و سیما به برنامه هفتگی و اینترنتی «99» مجوز نداد؛ برنامه‌ای که قرار بود عادل فردوسی‌پور تهیه کننده و مجری‌ آن باشد و به صورت هفتگی بازی‌های لیگ برتر فوتبال را بررسی کرده و بر بستر اینترنت منتشر شود.

 امروز خبر رسید صدا و سیما که چند وقتی است مسئولیت اعطای مجوز به برنامه‌های تلویزیونی را عهده دار شده است، با درخواست عادل فردوسی‌پور موافقت نکرده است. این در حالی است که جنجال‌ها بر سر شبکه نمایش خانگی، رقابت با آن و بحث اینکه نظارت بر آن برعهده وزارت فرهنگ است یا صدا و سیما، به یک کلاف در هم پیچیده تبدیل شده است.
مجری محبوب دو دهه گذشته تاکنون به این خبر واکنش نشان نداده است، اما علی سعد سرپرست معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در واکنش به این خبر در توئیتر نوشت: «شرط طرح برنامه‌ها در شورای موافقت کلی انتشار، نبود موانع حقوقی، قضایی و امنیتی است که در مورد برنامه ۹۹ که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود، به دلیل عدم دریافت مکتوب استعلام مراجع مسئول، عملاً موضوع قابل طرح و بررسی توسط شورای مذکور نبود.» سخنانی که نشان می‌دهد این درخواست فعلاً در شورا مطرح نشده است. خیلی از طرفداران امیدوار بودند که بتوانند با برنامه«99» دوباره همراه عادل فردوسی‌پور باشند، ولی هنوز سرنوشت این برنامه مشخص نیست.
عادل فردوسی‌پور چند روز پیش در حاشیه دریافت جایزه سوتا، عنوان کرد: «همیشه در کلاس‎های درس در دانشگاه، به شاگردانم می‌گفتم که از ایران مهاجرت نکنید، در کشورتان بمانید و آن را آباد کنید و با سختی‎های موجود دست و پنجه نرم کنید. هنگامی که در سال ۹۷ بدون هیچ دلیلی از صدا و سیما کنار گذاشته شدم، دانشجوهایم درباره ماندن و موفقیت در ایران مجدداً از من سؤال می‎پرسیدند و من دیگر چیزی برای گفتن به آنها نداشتم.»
عادل فردوسی‌پور مجری برنامه فوتبالی «90» یکی از محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه‌های 2 دهه گذشته صدا و سیما بود اما برنامه «90» و متعاقب آن عادل فردوسی‌پور بعد از حضور علی فروغی در شبکه سوم سیما از آنتن حذف شد.
 
کپی