اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

پایان کار کلاهبرداران میلیاردی در هرسین

پایان کار کلاهبرداران میلیاردی در هرسین

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری ۲ فرد کلاهبردار در شهرستان هرسین خبر داد که با سوء استفاده از وجوه واریزی مردم به حساب نمایندگی یکی از شرکت‌های خودروساز، دست به کلاهبرداری ۱۰ میلیارد ریالی زده بودند.

سردار "علی اکبر جاویدان" روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از اعلام دادخواهی مدیرعامل این شرکت خودروساز در شهر "هرسین" در خصوص شکایت عده‌ای که خواستار تعیین تکلیف وجه واریزی خود به حساب این شرکت بودند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به بی‌خبری مدیرعامل شرکت از وجوه واریزی، یادآوری کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد حسابدار شرکت خودروسازی پس از دریافت وجه از متقاضیان خرید خودرو، آن را به حساب شخصی واریز می‌کرده است.

سردار جاویدان ادامه داد: این زن کلاهبردار پس از آن هم که زمان تحویل خودرو می‌شده است با صدور برگه‌ای جعلی و از طرف متقاضیان انصراف آنها را از دریافت وسیله نقلیه اعلام می‌کرد تا دستش رو نشود.

رییس پلیس استان کرمانشاه تصریح کرد: با به دست آمدن این سرنخ، کاراگاهان پلیس آگاهی هرسین به سراغ حسابدار شرکت که خانمی ۳۵ ساله بود رفته و او را دستگیر کردند.

وی یادآوری کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌ها ضمن اقرار به جرم خود اذعان کرد کلاهبرداری از مشتریان شرکت را با همدستی شخصی دیگر انجام می‌داده است.

سردار جاویدان گفت: پلیس آگاهی در گام بعدی به سراغ همدست حسابدار شرکت خودروسازی رفته و پس از هماهنگی با مقام قضائی وی را در منزلش دستگیر کرده و او نیز به جرم خود اقرار و عنوان کرد که با پول‌های سرقت شده اقدام به خرید ملک و زمین کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه طبق بررسی‌های صورت گرفته میزان کلاهبرداری صورت گرفته به ۱۰ میلیارد ریال می‌رسد، گفت: هر ۲ مجرم برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضائی شدند./ ایرنا 


 

کپی