اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

«مردن در آب مطهر» از 30 مهرماه به سینماها می‌آید

«مردن در آب مطهر» از 30 مهرماه به سینماها می‌آید

گروه فرهنگی/ تعطیلی سالن‌های سینما در تهران تا پایان هفته ادامه دارد با این حال جلسات شورای صنفی نمایش برقرار است و آخرین خروجی آن اضافه شدن 4 فیلم به چرخه اکران است. «کله پوک» ساخته جواد مزدآبادی، «تله پاتی» ساخته رضا شالچی و «اینجا هم باران می‌بارد» ساخته نادر طریقت از جمله آثاری هستند که به محض بازگشایی سالن‌های سینما (احتمالا 30مهرماه) اکران‌شان آغاز خواهد شد.

 «کله پوک» فیلمی طنز در باره انتخابات شوراها در یک روستاست و یوسف تیموری، سیدجواد هاشمی، سیروس گرجستانی، عزت الله رمضانی و… در آن ایفای نقش کرده‌اند. «تله پاتی» با بازی لیلا اوتادی ، نیما شاهرخ‌شاهی و سارا منجزی زندگی مرد جوانی است که در فضای ملتهب و مناسبات اجتماعی با برادرش دچار مشکل می‌شود.
 «اینجا هم باران می‌بارد» با حضور جمشید مشایخی، رسول نجفیان، اسدالله یکتا و محمد برسوزیان داستان تلاش مادر خانواده‌ای چهارنفره برای برآورده کردن تنها آرزوی پسر نیمه بینای خود است. «مردن در آب مطهر» با بازی علی شادمان، ندا جبرائیلی، متین حیدرنیا، صدف عسگری و سوگل خلیق به کارگردانی نوید محمودی تنها فیلم نام‌آشنای این لیست است که سال گذشته در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. این کارگردان در گفت‌وگویی با ایسنا، طولانی شدن صف اکران با توجه به تولیدات جدید سینمایی، آغاز نمایش‌های جهانی فیلم همزمان با فستیوال بوسان از اواخر مهرماه و پیوستن به اکران آنلاین پس از دو هفته نمایش عمومی در سالن‌های سینما را عمده دلیل اکران این فیلم در شرایط بلاتکلیف سینما عنوان کرده است. همچنین طبق مصوبه جدید این شورا، از ابتدای آبان ماه بهای بلیت سینماها به روال قبل برمی‌گردد و به این ترتیب فقط روزهای سه شنبه بلیت سینماها نیم بها خواهد بود. طبق گفته مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش، یکی دیگر از مصوبات آخرین جلسه این شورا ملزم شدن تمام سینماهای کشور به عضویت سامانه سمفا است که مربوط به اکران و فروش سینماهاست.  طبق این مصوبه دفاتر پخش مکلف هستند به سینماهایی که عضو سمفا نیستند، فیلمی برای اکران ندهند.

کپی