اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

کلاهبرداری از طریق جعل رسید پایانه‌های فروشگاهی

کلاهبرداری از طریق جعل رسید پایانه‌های فروشگاهی

رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری با ترفند جعل رسید پایانه‌های فروشگاهی خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین راه پیشگیری از این نوع کلاهبرداری فعال‌سازی سامانه پیامکی حساب‌ بانکی توسط افراد است.

 سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو در تشریح این خبر اظهار داشت: با وصول شکایت احدی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از طریق ارائه رسید جعلی دستگاه پایانه فروشگاهی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم در قبال خرید کالا اقدام به ارائه پرینت تراکنش موفق کرده است؛ در حالی‌که وجهی به حساب فروشنده واریز نشده است.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت معلوم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی دستگیرشد و در نهایت ادله‌های دیجیتالی وی به پلیس فتا زنجان تحویل داده شد.

سرهنگ آدینه‌لو افزود: متهم ابتدا منکر بزه ارتکابی شد اما پس از مواجهه با مستندات‌ و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود اعتراف کرد و اظهار داشت با این ترفند از فروشگاه‌های متعددی درسطح شهر زنجان کلاهبرداری می کرده است./ ایرنا 

کپی