اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

نیکبخت: مدیران پیشین استقلال قراردادهای صوری بستند و با احساسات هواداران بازی کردند/ شاید قائدی فروخته شده است

نیکبخت: مدیران پیشین استقلال قراردادهای صوری بستند و با احساسات هواداران بازی کردند/ شاید قائدی فروخته شده است

پیشکسوت باشگاه استقلال با انتقاد از مدیران پیشین این باشگاه، گفت که آنها با احساسات ۵۰ میلیون هوادار استقلالی بازی کرده‌اند.

علیرضا نیکبخت واحدی درباره حضورش در تمرین تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: آمدم تا سری به هم‌تیمی‌های سابقم بزنم و سلامی به حاج محمود عرض کنم. به این کادر استقلالی خوشامد گفتم. از دو ماه پیش می‌دانستیم ورود استراماچونی ممنوع است و وزارت ورزش این موضوع را اعلام کرده بود اما با احساس و عواطف 50-40 میلیون هوادار بازی شد تا دست فکری که می‌خواهد زحمت بکشد، به خاطر جذب بازیکن و شروع دیرهنگام تمرینات بسته باشد.

وی با بیان اینکه اعضای کادر فنی استقلال تجربه بازی در این تیم را دارند، گفت: آنها دلسوز استقلال هستند و این باشگاه خانه آنهاست. اینگونه نبوده که این مربیان تاجر باشند و بخواهند فقط چند سال در استقلال باشند. آنها خون دل خورده‌اند و برای استقلال زحمت کشیده‌‌اند. برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم.

بازیکن پیشین استقلال درخصوص شانس این تیم برای قهرمانی لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: خیلی زود است استقلال را از الان واکاوی کنیم. شیر همیشه شیر است، حتی اگر پیر باشد. استقلال هم همیشه استقلال است و اگر این کادر فنی دلسوز یک ماه پیش انتخاب می‌شد، راحت‌تر می‌شد بازیکن جذب کرد و تمرینات بدنسازی و اردو تدارک دید. جای خوشحالی دارد کادری به استقلال آمده که خاک تیم را خورده است و هدف آنها سربلندی تیم است، نه نابودی آن.

نیکبخت درخصوص اینکه برخی بازیکنان به مدیران باشگاه می‌گویند باید رقم قرارداد آنها افزایش یابد تا در استقلال بمانند، خاطرنشان کرد: متأسفانه مدیریت ضعیفی در استقلال وجود داشته و مدیران قبلی صاحب  خانه نبوده‌اند؛ بلکه مستأجر بودند و با احساس هواداران بازی کردند. آنها قراردادهای صوری بستند و آن را با افتخار رو کردند. این بازیکنان به راحتی به باشگاه دیگری رفتند. جدایی نباید باعث گلایه از بازیکنان شود و ممکن است بازیکنی با پیشنهادی ترغیب به رفتن شود اما وقتی بازیکنی که چند سال در استقلال بازی کرده، مجانی از تیم جدا می‌شود، سخت است.

وی با تمجید از بازیکنان خارجی استقلال بیان کرد: باشگاه تمام زحمتش را کشیده است. دیاباته و میلیچ فوق‌العاده کار کردند و اگر باشگاه بتواند قرارداد آنها را تمدید کند، نصف راه را رفته و دست فکری بازتر است.

پیشکسوت استقلال در مورد احتمال جدایی مهدی قائدی گفت: خدا نکند که این اتفاق بیفتد، اما وقتی اینقدر راحت می‌گویند مهدی را راحت نمی‌فروشیم، یاد صیادمنش می‌افتم که او را فروختند و گفتند پول شفر را می‌دهیم اما مشخص نیست آن پول کجا رفته است. وقتی می‌گویند قائدی را ارزان نمی‌فروشیم، می‌توانیم استنباط کنیم شاید او فروخته شده و امیدوارم این اتفاق نیفتد.

نیکبخت در ادامه افزود: هوادار هم تا جایی می‌تواند تحمل کند و پس از آن به او فشار زیادی وارد می‌شود. نباید این اتفاق بیفتد و مدیران باشگاه و سرمربی کاری انجام خواهند داد. قایدی سرمایه باشگاه است و بدون شک بازیکن بسیار خوبی است، اما استقلال یک ویترین است؛ همانطور که برای من یک ویترین بود.

وی درخصوص اینکه بسیاری از بازیکنان برای باشگاه طاقچه بالا می‌گذارند، تصریح کرد: قشنگ نیست اینگونه بگوییم. فوتبالیست جماعت در سرما و گرما و بدون تعطیلی زحمت می‌کشد و هرچه بگیرد، نوش جانش. در رشته‌های دیگر چون والیبال شاید پول بیشتری رد و بدل شود، اما فوتبال بیشتر در چشم می‌آید. کاری ندارم چه کسی می‌خواهد چقدر بگیرد. زمان ما که 40 یا 50 درصد قرارداد را می‌گرفتیم. الان باشگاه‌ها حرفه‌ای شدند و اسم آن حق و حقوق است. استقلال یک ویترین است و خیلی هنر می‌خواهد یک بازیکن میان این همه ستاره بازی کند. امیدوارم باشگاه استقلال به گونه‌ای رفتار کند  طوری رفار کند که بازیکن، چنین اجازه‌ای به خودش ندهد./ تسنیم

بیشتر بخوانید:

جلسه مسئولان وزارت ورزش و هواداران استقلال در مجلس

کپی