اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تداوم توسعه مجموعه تاریخی باغ کمال تبریز

تداوم توسعه مجموعه تاریخی باغ کمال تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از تداوم توسعه مجموعه تاریخی باغ کمال تبریز خبر داد و گفت: طرح توسعه این مجموعه تاریخی، با تداوم مراحل مرمت و ساماندهی در حال تکمیل است.

احمد حمزه زاده با اشاره به مراحل پیشین عملیات مرمتی مجموعه باغ کمال، گفت: پیش از این ساخت کلاس‌های آموزشی موزه و مدرسه نگارگری طبق طرح مصوب واقع در حد جنوبی، اجرای گالری نمایش ضلع شرقی و اجرای فضاهای نمایشی ضلع شمالی در دستور کار قرار گرفته و به‌طور کامل انجام شده است.

وی در ادامه به مراحل انجام‌شده در این فاز از مرمت و ساماندهی مجموعه فرهنگی و تاریخی باغ کمال اشاره کرد و گفت: در این مرحله از عملیات مرمت مجموعه باغ کمال اقداماتی نظیر تکمیل کاربندی داخل گنبدهای مجموعه، اصلاح شیب و کف سازی حیاط، اندود برداری داخل حوض‌ها، ساماندهی سرویس بهداشتی زنانه و مردان و ایزولاسیون پشت‌بام جبهه جنوبی مجموعه انجام شده است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، حمزه زاده اظهار کرد: مجموعه باغ کمال پس از اتمام پروژه طبق طرح مصوب، با کاربری مدرسه و موزه نگارگری که شامل گالری‌های نمایش، کلاس‌های آموزشی، کتابخانه تخصصی، امور اداری و آمفی‌تئاتر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت./ ایسنا

کپی