اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
پس از ۳۷ سال

درب اصلی موزه پست بازگشایی شد

درب اصلی موزه پست بازگشایی شد

امروز طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست و جمعی دیگر از مسئولان، درب قدیمی موزه پست و ارتباطات پس از ۳۷ سال بازگشایی شد.

موزه پست و تلگراف که امروز بیشتر آن را به عنوان موزه ارتباطات می‌شناسند، یکی از قدیم‌ترین موزه‌هایی است که می‌توان درآن کهن‌ترین نوشت‌افزارها، تلفن‌های نخستین، ماکتی از اسب‌ها، چاپارخانه‌ها و قدیمی‌ترین وسایل نقلیه پستی را دید. از کبوتر نامه‌بر گرفته تا ماشین‌های قدیمی سه چرخ که در زمان‌های دور وظیفه حمل و نقل پاکت‌های نامه را برعهده داشتند.

در گذشته درب اصلی موزه بسته بود وعلاقمندان برای بازدید از محوطه موزه باید از سر درباغ ملی وارد موزه می‌شدند، اما امروز به مناسبت هفته پست، مدیرعامل شرکت ملی پست همراه با مسئولین شهرداری منطقه ۱۲ درب اصلی پست را پس از ۳۷ سال بازگشایی کردند تا عبور و مرور برای مردم راحت‌تر شود.

این موزه درست ۸۸ سال قبل به عنوان بخشی از ساختمان وزارتخانه پست و تلگراف ساخته شد. این موزه تا سال ۱۳۴۹ پذیرای علاقمندان بود اما پس از تخریب بنای وزارتی این ساختمان موزه ارتباطات مدتی تعطیل و تقریبا ۲۰ سال قبل بازگشایی شد. این بنای دوطبقه که پر است از وسایل ارتباطی حدودا یک قرن اخیر، هر روز تا ساعت ۵ عصر میزبان علاقمندان است. به گفته مدیرعامل شرکت ملی پست، به علت شیوع کرونا، بازدید مجازی از این موزه نیز در سایت‌های اینترنتی فراهم شده است. 

/ایرنا
 

کپی