اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

پلمب ۱۸۶۱ واحد به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

پلمب ۱۸۶۱ واحد به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

معاون اتاق اصناف ایران از برخورد قانونی با ۱۸۶۱ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: بیش از ۹۷۹ هزار مورد بازرسی بهداشتی از اصناف در نیمه نخست امسال انجام شد.

 بهنام نیک‌منش با بیان اینکه محوریت بازرسی‌های سلامت محور و ضمانت اجرایی اعمال محدودیت‌ها بر عهده وزارت بهداشت است و اتاق اصناف ایران در اجرای گشت‌های بازرسی با آن‌ها همکاری می‌کنند، اعلام کرد: در نیمه اول امسال ۹۷۹ هزار و ۳۰۲ بازرسی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی این معاونت انجام و ۱۸۶۱ واحد به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شده است.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران گفت: محوریت بازرسی‌های سلامت محور وزارت بهداشت است و دست اندرکاران بازرسی اتاق اصناف هم با همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، پلیس اقتصادی و اماکن نیروی انتظامی در این طرح نظارتی حضور دارند.

وی با بیان اینکه اتاق اصناف ایران در اجرای گشت‌های بازرسی با آن‌ها همکاری می‌کنند، تصریح کرد: بازرسان اتاق اصناف به همراه بازرسان وزارت صمت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند و در صورت اجرایی شدن آن با متخلفان برخورد می‌کنند.

نیک‌منش همچنین گفت: در یک هفته اخیر گزارشی مبنی بر اینکه بر رعایت نشدن تعطیلی اصناف مشمول تعطیلی، یا شکایتی مبنی بر اینکه چرا واحد صنفی پرخطر مشغول فعالیت بوده، دریافت نکرده است.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران تصریح کرد: واحدهای صنفی که وزارت بهداشت اعلام کرده که باید تعطیل باشند در این مدت همکاری لازم را داشته اند، برای مثال تالارهای پذیرایی ماه‌هاست که تعطیل هستند و کسی در این زمینه نافرمانی نکرده است. با این وجود اگر مواردی باشد که این مصوبات را رعایت نکنند حتماً با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی تاکید کرد: به محض مشاهده رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی یا اجرا نشدن محدودیت‌های اعمال شده، واحدهای صنفی حتماً پلمب می‌شوند.

/مهر

کپی