اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

موبایل‌قاپان قلهک در تله پلیس

موبایل‌قاپان قلهک در تله پلیس

رئیس کلانتری ۱۲۴ قلهک از دستگیری دو موبایل‌قاپ پس از گذشت ۴۰ دقیقه از آخرین سرقت خود، خبر داد.

 سرهنگ محمد قدیمی گفت: به دنبال تماس شهروندان مبنی بر موبایل‌قاپی در خیابان شریعتی تقاطع بلوار میرداماد بلافاصله تیم گشت کلانتری قلهک به محل اعزام شدند، شهروند خانم ۳۰ ساله به تیم گشت کلانتری اظهار داشت، گوشی تلفن همراهش به ارزش ریالی هفت میلیون تومان توسط دو نفر سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت تیزرو به سرقت رفته است.

وی ادامه داد: این خانم مشخصات سارقان را به ماموران داد و ماموران کلانتری قلهک نیز مشخصات سارقان را به تمامی عوامل گشتی اعلام می‌کنند، در نهایت ماموران پلیس ۴۰ دقیقه بعد از وقوع سرقت در همان خیابان شریعتی، موتورسیکلت را با همان مشخصات در حالی که فاقد پلاک بود، می‌بینند و دستور ایست می‌دهند، اما سارقان اقدام به فرار می‌کنند و پس از طی شدن مسافتی، ماموران گشت کلانتری با تیراندازی هوایی، سعی کردند موتور را متوقف کنند، در نهایت سارقان، موتورسیکلت را زیر پل سیدخندان رها کرده و هرکدام به سمتی متواری می‌شوند.
به گفته قدیمی، در نهایت هر دو نفر آنان به وسیله واحد گشت، دستگیر می‌شوند و در همان محل از داخل سویشرت یکی از سارقان یک دستگاه تلفن همراه سامسونگ و همچنین یک گردنبند طلا به همراه یک سلاح سرد کشف می‌شود؛ ارزش تقریبی گردنبند طلا ۲۰میلیون تومان بوده است.
وی ادامه داد: سارقان به همراه اموال سرقتی به کلانتری منتقل شدند و شاکی خانم نیز سارقان و‌ گوشی موبایل خود را شناسایی کرد. ماموران در تلاش هستند مالباخته گردنبند طلا را نیز پیدا کنند تا گردنبند را به او تحویل دهند.
هر دو سارق در کلانتری ۱۲۴ قلهک به ده فقره سرقت در پنج روز اخیر اعتراف کردند و میانگین سنی آن‌ها حدود ۲۵سال است، هر دو متهم پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند./صدا وسیما

کپی