اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

مشاور ترامپ: ۳ یا ۴ کشور دیگر عربی به زودی روابط با اسرائیل را عادی می‌کنند

مشاور ترامپ: ۳ یا ۴ کشور دیگر عربی به زودی روابط با اسرائیل را عادی می‌کنند

مشاور امنیت ملی کاخ سفید از احتمال پیوستن چند کشور عربی دیگر به روند عادی سازی روابط با اسرائیل خبر داد.

به نقل از اسپوتنیک، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت، حداقل سه تا چهار کشور می‌توانند در دو ماه آینده به توافقاتی برای عادی سازی روابط با اسرائیل بپیوندند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی در گفتگو با دانشجویان در لاس وگاس گفت: "من فکر می‌کنم طی دو ماه آینده شاهد پیشرفت در آنجا خواهیم بود، من فکر می‌کنم حداقل سه یا چهار کشور به توافقنامه آبراهام بپیوندند."

به گفته وی، برخی از کشورهای عربی علاقه زیادی به عادی سازی روابط با اسرائیل دارند. همچنین تعدادی از کشورها هستند که مواضع سخت تری را اتخاذ می‌کنند.

اوبراین افزود: "و آنها در ازای  مشاور امنیت ملی کاخ سفید از احتمال پیوستن چند کشور عربی دیگر به روند عادی سازی روابط با اسرائیل خبر داد. چیزی می‌خواهند."

پیش از این طی مراسمی که در زمین چمن کاخ سفید برگزار شد، توافق نامه‌های جداگانه‌ای در مورد عادی سازی روابط اسرائیل با امارات و بحرین امضا شد و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امضای خود را بر روی این اسناد قرار داد. پس از آن، ایالات متحده، اسرائیل، امارات متحده عربی و بحرین با هم به اصطلاح " توافق نامه‌های ابراهیمی" را امضا کردند - توافق نامه‌هایی که راه را برای ایجاد ارتباط اسرائیل با کشورهای عربی باز می‌کند، اما محتوای دقیق این سند فاش نشده است.  / تسنیم

کپی