اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

مربی تیم ملی کشتی آزاد: شرایط فنی کشتی‌گیران با سال گذشته قابل مقایسه نیست

مربی تیم ملی کشتی آزاد: شرایط فنی کشتی‌گیران با سال گذشته قابل مقایسه نیست

مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: با توجه به دوری کشتی‌گیران در ۸ ماه گذشته به طور طبیعی از لحاظ کیفی قابل مقایسه با سال گذشته نیستند با این وجود همین که مسابقات کشتی دوباره آغاز شده، خود نوید دهنده روزهای بهتری خواهد بود.

«ابراهیم مهربان» در خصوص برگزاری لیگ برتر کشتی آزاد، اظهار داشت: مهمترین موضوع در حال حاضر آغاز مجدد مسابقات کشتی بعد از حدود ۸ تا ۹ ماه است. پیش از این هیچ مسابقه‌ای در کشور و حتی جهان برگزار نشد و البته یک مسابقه فرمالیته در کشور آمریکا آن هم در چند وزن برگزار شد اما هیچ مسابقه‌ای در دنیا با این حجم و کیفیت برگزار نشد که از مسوولان فدراسیون کشتی برای برگزاری لیگ، باید تشکر و قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: امیدواریم که یک بابی شود برای اینکه بعد از این چرخ کشتی به حرکت در آید و حالا باید ببینیم که اتحادیه جهانی چه تصمیمی در رابطه با برگزاری یا عدم برگزاری پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ اتخاذ خواهد کرد. به طور طبیعی اگر مسابقات جهانی برگزار شود، یک برنامه‌ریزی و در صورت برگزار نشدن باید برنامه‌ریزی دیگری داشته باشیم.

این مربی گیلانی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص نظرخواهی اتحادیه جهانی از فدراسیون‌های ملی برای برگزاری پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ اظهار داشت: در جریان ریز این موضوع نیستم. ولی آن جور که شنیدم قرار است روز پنجشنبه اتحادیه جهانی کشتی نظر قطعی خود را در رابطه با پیکارهای جهانی اعلام کند.

مهربان تصریح کرد: در این شرایط به نظرم کشتی‌گیران باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرین کنند و انگیزه لازم را داشته باشند. به هر حال این شرایطی است که گریبانگیر همه جهان شده و مختص کشور ما نیست و باید یاد بگیریم که با این ویروس زندگی کنیم و اینکه منفعل باشیم از بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی باز می‌مانیم.  کشتی گرفتن و ورزش حرفه‌ای هم یکی از این فعالیت‌ها است و باید سیاست و هنر آن را داشته باشیم که با این ویروس کنار بیاییم.

وی در خصوص سطح فنی آزادکاران در لیگ نیز گفت: به طور طبیعی آن انتظاری که ۸ یا ۹ ماه پیش را از آنان داشتیم و اتفاقاتی که در مسابقات سال گذشته صورت می‌گرفته را نباید اکنون داشته باشیم؛ چرا که مدت طولانی باشگاه‌ها در تهران و شهرستان‌ها تعطیل بود و کشتی‌گیران از لحاظ فنی قابل مقایسه با سال گذشته نیستند و همین که این مسابقات دوباره راه افتاده نوید دهنده آن است که روزهای بهتری را پیشرو خواهیم داشت./ایرنا 

کپی