اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

خسارت کرونا به اصحاب هنر ادامه دارد؛

بیش از ۱۵۰ کارمند «رویال شکسپیر» در خطر اخراج

بیش از ۱۵۰ کارمند «رویال شکسپیر» در خطر اخراج

شرکت تئاتر«رویال شکسپیر» انگلیس از احتمال اخراج بیش از ۱۵۰ نفر از نیروی کار خود به دلیل تداوم پیامدهای ناشی از شیوع کرونا خبر داد.

 شرکت تئاتر رویال شکسپیر پس از اعلام آن که در ۱۲ ماه آینده بر تدارک اجراها در یکی از سالن‌های خود تمرکز می‌کند، از احتمال اخراج ۱۵۸ نفر از کارکنانش خبر داد.

این مجموعه فرهنگی و هنری با اشاره به آن که تئاترهای سوآن (Swan) و آدر پلیس (Other Place) تا سال ۲۰۲۲ میلادی تعطیل خواهند بود اعلام کرد تا سال آینده تمام نمایش‌های خود را تنها در سالن استراتفورد-اپان-اوان روی صحنه می‌برد.

این خبر همزمان با آغاز رایزنی‌های رسمی رویال شکسپیر با نیروی کار ثابت، اتحادیه‌های صنفی و نمایندگان کارکنان خود منتشر می‌شود. این رایزنی‌ها به دلیل تداوم پیامدهای شیوع کرونا انجام شده و طیف وسیعی از پیشنهادات از اخراج نیروها تا تغییر در شرایط و ضوابط استخدام را شامل می‌شود.

اگرچه تعداد قطعی نیروهای اخراجی تا پایان رایزنی‌ها مشخص نخواهد شد اما به گفته متولیان رویال شکسپیر ۱۵۸ نفر از کارکنان این مجموعه در خطر از دست دادن شغل خود هستند. نتیجه این رایزنی‌ها اوایل ماه دسامبر (آذر ماه) اعلام خواهد شد.

مجموعه رویال شکسپیر که بیش‌تر به اجرای نمایشنامه‌های شکسپیر و دیگر نمایشنامه‌نویسان عصر الیزابت و جاکوب شناخته می‌شود، اوایل دوران قرنطینه به دلیل شیوع کرونا تمام اجراهای برنامه‌ریزی شده خود برای سال ۲۰۲۰ را لغو و یا به زمان دیگری موکول کرد و ۹۰ درصد از کارکنان خود را به مرخصی اجباری فرستاد./ایرنا

کپی