اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
از سوی متخصصان دانشگاه میامی در ایالت اوهایوی امریکا؛

مسمومیت با دی‌اکسید کربن به دلیل استفاده از ماسک رد شد

مسمومیت با دی‌اکسید کربن به دلیل استفاده از ماسک رد شد

متخصصان دانشگاهی در امریکا فرضیه مسمومیت با دی‌اکسید کربن را به دلیل استفاده از ماسک رد کردند.

متخصصان دانشگاه میامی در ایالت اوهایوی آمریکا براساس نتایج مطالعات جدید تایید کردند که استفاده از ماسک موجب مسمومیت با دی‌اکسید کربن نمی‌شود.

در این بررسی آمده است: استفاده از ماسک نمی تواند موجب مسمومیت با کربن دی اکسید و کمبود اکسیژن حتی در افراد مبتلا به بیماری ریوی شود.

یافته های بدست آمده در تضاد با این باور غلط است که استفاده از ماسک به منظور پیشگیری از شیوع کروناویروس جدید ممکن است سلامت برخی افراد را با تغییر سطح اکسیژن و کربن دی اکسید در بدن، در معرض خطر قرار دهد.

در این بررسی محققان تغییرات سطح اکسیژن و کربن دی اکسید در افراد سالم و مبتلایان به بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) قبل و در حین استفاده از ماسک ارزیابی کردند.

نتایج آزمایش‌ها نشان داد: تنفس برای افراد مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه به طور کلی و بدون ارتباط با ماسک، سخت‌تر است و این عارضه می‌تواند به تنگی نفس یا احساس خستگی منجر شود.

به گفته محققان آمریکایی تاثیر استفاده از ماسک و مسمومیت با گاز کربن دی اکسید حتی در افرادی با نارسایی شدید ریوی بسیار ناچیز است.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان همچنین به احساس تنگی نفس در برخی افراد سالم به هنگام استفاده از ماسک اشاره کردند و اظهار داشتند: احساس تنگی نفس هنگام استفاده از ماسک به مفهوم تغییر در تبادل گاز نیست.
این اتفاق می تواند از محدود شدن جریان هوا با ماسک به ویژه هنگام نیاز به تهویه بیشتر ناشی شود. به طور مثال، اگر با سرعت بالا از یک تپه بالا بروید ممکن است دچار تنگی نفس شوید و ماسکی که خیلی سفت باشد این احساس را تشدید می‌کند./ ایسنا 

ماسک را ضدعفونی نکنید

مهم ترین اشتباهات رایج استفاده از ماسک

ماسک انتقال کرونا را تا ۹۵ درصد کاهش می‌دهد

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک‌های پارچه‌ای

ماسک‌های جراحی را نشویید/ چه زمانی باید ماسک را تعویض کرد؟

ماسک برای بیماران ریوی خطری ندارد/ افراد معمولی ماسک N۹۵ نزنند

در تمام مواقع خروج از خانه ماسک بزنید/ حتی اگر ناقل باشید دیگران را بیمار نمی‌کنید
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 

 

کپی