اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

نخستین برف پاییزی ارتفاعات مشگین‌شهر را سفیدپوش کرد / خسارت ۱۵۰ میلیاردی سیل به مشگین‌شهر

نخستین برف پاییزی ارتفاعات مشگین‌شهر را سفیدپوش کرد / خسارت ۱۵۰ میلیاردی سیل به مشگین‌شهر

از دو روزه گذشته با هشدارهای هواشناسی شاهد بارش باران در مناطق شمالی استان بودیم که در پی آن سیلاب شدیدی به‌راه‌ افتاد و مشگین‌شهر در راس خسارت‌ سیلاب قرار گرفت.

از دو روز گذشته در مناطق مختلفی از استان اردبیل  در پی بارش شدید باران سیلاب شدیدی به‌راه‌افتاد و  خساراتی به برخی از روستاها و مناطق شهری این استان وارد شد.

در حال حاضر طبق مشاهدات خبرنگاران تسنیم سیلاب طی دو روز گذشته بیشترین خسارت را به شهرستان مشگین‌شهر وارد کرده است و  بارش باران همچنان در مناطق شمالی استان ادامه دارد.

خسارت 150 میلیاردی سیل به مشگین‌شهر

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان مشگین شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران و تغییرات جوی موارد و هشدارهای لازم به اعضای ستاد مدیریت بحران و نیروهای امدادی برای مقابله و مدیریت هرگونه حوادث احتمالی داده شده و نیروهای امدادی و خدماتی با تجهیزات کامل در خدمت شهروندان هستند.

وی به خسارت 150 میلیاردی سیل به مشگین‌شهر در روز گذشته اشاره کرد و گفت: بارش 33 میلی‌متر در کمتر از یک ساعت باعث جاری شدن سیلاب و وارد آمدن خسارات عمده‌ای به بخش‌های مختلف از جمله مسکونی، تجاری، پل‌ها و ابنیه‌های فنی در محلات سطح شهر و روستاهای تابعه شده است.

فرماندار مشگین‌شهر بیان کرد: در حال حاضر آب شرب 2 روستا و برق 3 روستا قطع است که نیروهای امدادرسان در مناطق آسیب‌دیده حضور یافته و اقدام به بازگشایی جاده‌های ارتباطی و امدادرسانی به شهروندان، روستاییان و عشایر کرده‌اند.

صمدی با بیان اینکه بیش از یک‌صد منزل مسکونی و تجاری در سطح شهرستان تخریب گردیده، تصریح کرد: همچنین با توجه به بارش برف در ارتفاعات این شهرستان و خسارت قابل توجهی که به زیرساخت‌های روستایی وارد شده بلافاصله 3 اکیپ ویژه امداد هلال احمر مشگین شهر در سه منطقه مورد هدف استقرار یافتند.

نیروهای امدادی از ساعات اولیه آبگرفتی درحال انجام خدمات بودند

رئیس جمعیت هلال احمر مشگین شهر در جمع خبرنگاران افزود: در پی بارش شدید باران در مشگین شهر نیروهای هلال احمر در آماده‌باش کامل قرار گرفتند و  از اولین ساعات آبگرفتگی با چندین اکیپ و موتور پمپ آب منازل حادثه دیده را تخلیه کردند.

شهرام محمدی بیان کرد: نیروهای جمعیت هلال‌احمر به همراه پرسنل آتش‌نشانی و شهرداری مشگین شهر در محلات قیام و کوی ولایت با تخلیه به موقع و سریع آب ناشی از سیل در منازل از وقوع حادثه جلوگیری کردند.

بیشترین بارش  در شهرستان مشگین شهر با 53 میلیمتر ثبت شده است

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل نیز در این باره افزود: بیشترین بارش طی دیروز در شهرستان مشگین شهر با 53 میلیمتر ثبت شده است.

محمدی با بیان اینکه  با استقرار پرفشار سطح زمین در منطقه همچنان آسمان استان ابری و مه آلود توام با هوای سرد پیش‌بینی می‌شود، افزود: هوای سرد تا صبح جمعه در سطح استان به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان تداوم می یابد و توصیه می‌گردد در خصوص تداوم هوای سرد  تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: از فردا از شدت ناپایداری‌ها کاسته شده و تنها در مناطق جنوبی و بخش‌هایی از مناطق مرکزی استان به ویژه در کوه‌های باغرو و دامنه‌های سبلان  بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود./ تسنیم

کپی