اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

کشف بیش از 9 هزار کارتن تنباکوی تاریخ مصرف گذشته در تهران

کشف بیش از 9 هزار کارتن تنباکوی تاریخ مصرف گذشته در تهران

انبارحاوی ۹ هزار و ۵۰۰ کارتن تنباکوی قاچاق دپو شده و تاریخ مصرف گذشته ساخت کشور اردن توسط پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، کشف شد.

به گزارش خبرنگار جنایی ایران، سرهنگ علی ولیپور گودرزی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به کشف یک محموله قاچاق تنباکو درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای تدابیر فرماندهی تهران بزرگ یکی از وظایف محول‌شده به پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ساماندهی و سرکشی از انبارها مخصوصاً انبارهای جنوب شهر تهران است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: بیش از هزار و ۸۰۰ انبار در جنوب تهران وجود دارد، در یکی دو روز گذشته همکاران من انبار بزرگی را که محل دپوی تنباکوی خارجی بود  کشف کردند.

وی خاطرنشان کرد: انبارمذکور حاوی ۹ هزار  و ۵۰۰ کارتن تنباکوی قاچاق دپو شده و تاریخ مصرف گذشته ساخت کشور اردن بود.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی اسناد مشخص شد حدود چهار هزار و ۷۵۰ کارتن به دلیل نوسانات قیمت ارز عرضه شده که مقادیر زیادی از آنها جمع‌‌آوری و عودت شده و مقادیر باقیمانده نیز در حال جمع‌آوری است.

گودرزی با بیان اینکه ارزش محموله مکشوفه ۲۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است،گفت: در این رابطه یک نفر بازداشت شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی درباره اقدامات این پلیس در مقابله با دلالان ارزی،  تصریح کرد: مقابله با دلالان ارزی چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی ادامه دارد و حتی با دلالانی  که با تشکیل معاملات فردایی اقدام به اخلال در نظام اقتصادی می‌کنند، برخورد می‌کنیم.

وی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود ۹۰ نفر دلال ارزی را دستگیر کردیم که حدود ۱۰ نفراز این متهمان سرشبکه‌هایی بودند که در فضای مجازی اقدام به قیمت‌گذاری و ملتهب کردن بازار می‌کردند.

این مقام انتظامی متذکر شد: با توجه به شرایط موجود به دلیل تحریمها و شیوع بیماری کرونا، پلیس امنیت اقتصادی به جد با احتکار مقابله می‌کند.

کپی