اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

ترامپ مثبت بودن نتیجه تست سریع کرونایش را پنهان کرده بود

ترامپ مثبت بودن نتیجه تست سریع کرونایش را پنهان کرده بود

بر اساس گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، دونالد ترامپ قبل از آنکه در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز حضور یابد، مثبت شدن نتیجه تست سریع مربوط به ابتلاش به کروناویروس را فاش نساخته و منتظر نتایج یک آزمایش کاملتر بود.

 به نقل از ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به جایش به این شبکه گفت که یک دستیارش تست ابتلای مثبت دریافت کرده و عنوان کرد که منتظر نتایج آزمایش دومی که همان شب داد، است.

رئیس جمهور آمریکا به فاکس نیوز تصریح کرد: من نتیجه آزمایشم را یا امشب یا فردا صبح دریافت می‌کنم.

ترامپ در ساعت یک بامداد جمعه در توئیتی نوشت که او و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا تست ابتلایشان به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، آزمایش گیری از ترامپ از پروتکلهای کاخ سفید پیروی کرده است به این معنی که چون نتیجه تست سریع مثبت بوده او در ادامه آزمایش دوم را که یک آزمایش قابل اعتماد تر و همراه با نمونه گیری عمیقتر از مجرای بینی است، داده است.

این روزنامه در ادامه گزارش خود نوشت که ترامپ از یک مشاورش تقاضا کرده این مساله که آنها تست ابتلایشان به کووید-۱۹ مثبت شده را علنی نسازند.

این روند ابتلا به کروناویروس آنقدر پنهانی بوده که بیل استپین، مدیر کمپین ترامپ تا زمانی که گزارش‌های خبری درباره مثبت بودن تست ابتلای "هوپ هیکز" به کرونا را دیده از این مساله بی اطلاع بوده است. استپین هم متعاقبا اعلام کرد که خودش هم به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده است.

یک مقام دولت به وال استریت ژورنال گفت: من به توئیتر و تلویزیون چسبیده‌ام چون با هیچ کس در بال غربی کاخ سفید ارتباط رسمی ندارم.

هر چند هنوز تعیین نشده که ترامپ کجا به این ویروس مبتلا شده اما این ظن وجود دارد که مراسم اعلام نامزدی "ایمی کانی برت" برای کرسی دادگاه عالی در باغ رُز کاخ سفید نقش زیادی در گسترش ویروس داشته است.

فهرست افراد مربوط به حلقه نزدیک به ترامپ که تست کرونایشان مثبت می‌شود همچنان رو به فزونی است و بلومبرگ گزارش داده که نیوکلاس لونا، دستیار شخصی ترامپ ساعاتی بعد از ترامپ و ملانیا تست کرونایش مثبت شده است. / ایسنا

کپی