اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار هشدار داد

سیر صعودی آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی

سیر صعودی آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اجرای محدودیت های کرونایی به دلیل افزایش شیوع بیماری در استان گفت: روسای ادارات و دستگاه های اجرایی نیز با اولویت کارکنان دارای بیماری های زمینه ای و بانوان می توانند در این هفته از ۳۰ تا ۵۰ درصد کارکنان به صورت دورکاری بکارگیری کنند.

محمدمهدی شهریاری عصر یکشنبه ۱۳مهرماه در هفتاد و یکمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در استان سیر صعودی به خود گرفته است، افزود: برای کنترل بیماری محدودیت های کرونایی به مدت یک هفته در استان اجرا می شود.

وی با انتقاد از روند نظارت ها بر نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی تصریح کرد: عملکرد ضعیف فرمانداران و دستگاه های اجرایی به گونه ای است که انگار کرونا به پایان رسیده است. وضعیت فعلی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

شهریاری ادامه داد: برای کاستن از تلفات کرونا و پایان محدودیت ها به همکاری مردم و اهتمام جدی متولیان امر نیاز داریم.

استاندار آذربایجان غربی گفت: میزان استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی و مراکز خرید به زیر ۱۰ درصد کاهش یافته است.

شهریاری افزود: کسانی که دستور العمل های بهداشتی را در ادارات و جامعه رعایت نمی کنند به اقتصاد، فرهنگ و آموزش لطمه می زنند.

وی بر تقویت نظارت ها از سوی فرمانداران و دستگاه های اجرایی برای کنترل بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: احساس مسئولیت اجتماعی کلید غلبه بر کروناست./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی