اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دو تروریست داعشی در بغداد دستگیر شدند

دو تروریست داعشی در بغداد دستگیر شدند

نیروهای سازمان اطلاعات وزارت کشور عراق در عملیاتی، موفق به دستگیری مسوول سرویس اطلاعات گروه تروریستی «داعش» و معاون وی در بغداد شدند.

 وزارت کشور عراق امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای سازمان اطلاعات وزارت کشور در عملیات مشترک با اداره اطلاعات بغداد و پلیس فدرال یکی از سرکرده‌های تروریست‌ها و مسوول سرویس اطلاعات داعش در «الفلوجه» به نام «ابوسلیم المولا» را به همراه معاون وی دستگیر کردند.

بیانیه وزارت کشور عراق افزود که عملیات دستگیری این دو تروریست پس از تعقیب آنها در الفلوجه و ورود به استان بغداد در منطقه «الدوره» پایتخت انجام شد.
بر اساس گزارش وزارت کشور عراق، این دو تروریست داعشی در بازجویی‌های اولیه به عضویت در گروه‌های جنایتکار و شرکت در برخی عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی عراق اعتراف کردند.
عراق در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.
با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و غربی عراق است و در سه ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.
نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده است، بیش از یکصد عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.  / ایرنا

کپی