اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

سال 1351(نیمه دوم)

احداث پارک وحش ارم تهران آغاز شد

احداث پارک وحش ارم تهران آغاز شد

کارهای مقدماتی احداث اولین پارک بزرگ وحش ایران که در سطح یک پارک وحش بزرگ خارجی برای تهران طراحی شده است، از امروز آغاز شد.

 برای احداث پارک وحش مذکور که سیصد هکتار از اراضی غرب تهران به آن اختصاص داده شده سازمان حفاظت محیط زیست از هیأت کارشناسان پارک وحش امریکا که سابقه طولانی در احداث پارک‌های وحش در مناطق مختلف جهان دارند دعوت کرده است و به همین جهت پیش‌بینی می‌شود پارک وحش تهران یکی از مدرنترین پارک های وحش جهان بشود. در این پارک علاوه بر موزه تاریخ طبیعی و نمایشگاه‌های مختلف در این زمینه، کلیه پدیده‌های طبیعی اعم از گیاه و حیوان و آزمایشگاه‌های متعدد تحقیقاتی اکولوژیکی احداث می‌شود.
در پارک وحش تهران با توجه به محیط زندگی حیوانات مختلف هر حیوانی در شرایط طبیعی محیط زیست خود زندگی خواهد کرد.
پارک وحش تهران و موزه تاریخ طبیعی به‌صورت یکی از تفرجگاه‌های بزرگ و متناسب برای مردم تهران در خواهد آمد و با تعبیه وسایل حمل ونقل ترتیبی داده می‌شود که هر بازدید کننده ظرف مدت کوتاهی که بیش از یک روز نباشد از تمام قسمت‌های پارک وحش وموزه تاریخ طبیعی بازدید کند.در اراضی وسیع اطراف منطقه پارک وحش موزه تاریخ طبیعی تهران قرار است یک شهر جدید ساخته شود و حدود اراضی که برای پارک وحش و شهر جدید در نظر گرفته شده جمعاً در حدود ۸۰۰ هکتار می‌باشد.
روزنامه اطلاعات- پنجشنبه 25 آبان 1351
 
کپی