اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

اعتراف به 50 فقره کلاهبرداری در تهران

اعتراف به 50 فقره کلاهبرداری در تهران

معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری تهران از دستگیری 2 کلاهبردار که با افتتاح دفتر بیمه ای از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد و گفت: متهمان به 50 فقره کلاهبرداری اعتراف کردند.

سرهنگ "علیرضا ناصری‌نژاد" گفت: تعدادی از شهروندان به قرارگاه جلب محکومان متواری پلیس پیشگیری تهران مراجعه و اظهار داشتند با تبلیغی که یکی از دفاتر بیمه ای در خصوص درست کردن شرایط بیمه ای کرده بود، برای دریافت حکم بازنشستگی و جاری شدن مستمری بازنشستگی مان به دفتر بیمه که تابلو بیمه نیز در سردر دفتر نصب بود، مراجعه کردیم و هر یک مبلغ 30 میلیون تومان وجه به حسابی که اعلام کرده بودند واریز کردیم ولی با گذشت مدتی متوجه شدیم که دفتر بیمه جمع آوری شده و هر دو متصدی بیمه به تماس های مکرر ما پاسخگو نیستند.

وی گفت: محتویات پرونده نشان از این داشت دو متهم با همکاری یک دیگر با افتتاح دفتر بیمه اجاره ای بدون مجوز در مدت کوتاهی اعتماد تعدادی از افراد محل را جلب کرده و با وعده درست کردن سابقه بیمه ای مبالغ 30 میلیون تومان از متقاضیان اخذ و پس از مدتی کوتاهی محل را تخلیه و در محل نامعلومی پنهان شده اند.

معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری با اشاره به اینکه متهمان با مدارک جعلی دفتر بیمه را اجاره کرده بودند، تصریح کرد: با دریافت دستور قضائی مبنی بر شناسایی مخفیگاه هر دو متهم و بازداشت آنان، تیمی از ماموران این قرارگاه بررسی موضوع را بر عهده گرفتند و در تحقیقات پلیسی به دست آوردند یکی از متصدیان بیمه از مجرمان حرفه ای و سابقه دار بوده و پیش تر با جرم موبایل قاپی روانه زندان شده است و مدتی است که از زندان آزاد شده است.

وی ادامه داد: مخفیگاه متهمان در حوالی شهرک غرب شناسایی و ماموران قرارگاه جلب محکومان متواری موفق شدند هر دو متهم را در مخفیگاهشان در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به 50 فقره کلاهبرداری به همین شیوه اعتراف کردند به شهروندان هشدار داد: قبل از واریز وجوه درخواستی به هر شخص حقیقی و یا حقوقی، در ابتدا اصالت شخصیت توسط سازمان یا شرکت مرکزی بررسی و پس از اطمینان از اصالت پروانه کسب معتبر اقدام به عقد قرارداد و یا واریز وجه کنید.#پلی س

کپی