اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
جهانگیری در گفت و گوی تلفنی با مراجع عظام تقلید:

امروز برای عبور از بحران‌ها نیازمند انسجام و همدلی هستیم

امروز برای عبور از بحران‌ها نیازمند انسجام و همدلی هستیم

معاون اول رییس جمهوری از رهنمودهای مراجع عظام تقلید به خصوص در ایام شیوع کرونا قدردانی کرد و گفت: دولت همواره توجه ویژه‌ای به رهنمودهای راهگشای مراجع عظام تقلید در امور مختلف داشته است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه مردم امروز به دلیل شرایط کرونایی و فشار تحریم‌های ظالمانه و ضدانسانی آمریکا در سختی و مشقت هستند گفت: امروز برای مقابله با مشکلات و عبور از بحران‌های پیش رو نیازمند انسجام و همدلی هستیم.

اسحاق جهانگیری عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی با آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت و افزود: امسال به دلیل شرایط کرونا و برای اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با این بیماری، همه مردم مجبور هستند مراسم اربعین را به گونه ای دیگر برگزار کنند.

معاون اول رییس جمهور افزود: مسئولین اجرایی کشور همواره قدردان رهنمودها و سخنان راهگشای مراجع تقلید بوده اند و سخنان مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید به خصوص در ایام شیوع کرونا باعث شد جایگاه ویژه و حرمت جان انسان در مذهب شیعه بیش از پیش نمایان شود.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز در این تماس تلفنی با تأکید بر اینکه در شرایط شیوع کرونا هر آنچه مصلحت باشد و دستورالعمل های بهداشتی ایجاب کند باید از سوی همگان رعایت شود، اظهار امیدواری کرد: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و درمانی شاهد از بین رفتن بیماری کرونا باشیم.

وی همچنین بر ضرورت تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی مردم تأکید و خاطرنشان کرد: پس از مسأله کرونا، مهمترین موضوع معیشت مردم است که لازم است دولت و مسئولین تمام تلاش خود را برای کمک به اقشار ضعیف جامعه انجام دهند.

در تماس تلفنی با آیت الله صافی گلپایگانی

 دولت توجه ویژه‌ای به رهنمودهای راهگشای مراجع تقلید دارد

 اسحاق جهانگیری در تماس تلفنی با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ایام اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) را تسلیت گفت و از عدم امکان حضور در راهپیمایی اربعین به دلیل شیوع بیماری کرونا ابراز تأسف کرد.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکایی‌ها فشارها و تحریم‌های بی‌سابقه‌ای را علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند، گفت: هدف آن‌ها فروپاشی اقتصاد ایران بود، اما دولت با برنامه‌ریزی اجازه نداد که آن‌ها به اهداف خود دست پیدا کنند و خوشبختانه به فضل الهی اقتصاد کشور همچنان سرپا ایستاده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تحریم‌های ظالمانه آمریکا و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا دو مشکل اصلی در کشور هستند، گفت: امیدواریم با همراهی دولت و ملت و دعای خیر علما و مراجع تقلید بتوانیم از مشکلات و فشارهای بی سابقه با سربلندی عبور کنیم.

جهانگیری از رهنمودهای مراجع عظام تقلید به خصوص در ایام شیوع کرونا قدردانی کرد و گفت: دولت همواره توجه ویژه‌ای به رهنمودهای راهگشای مراجع عظام تقلید در امور مختلف داشته است.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز در این تماس تلفنی با اشاره به گلایه‌های مردم نسبت به وضعیت معیشتی گفت: گرانی و فشارهای اقتصادی مردم را رنج می‌دهد که لازم است برای کاهش این فشارها برنامه‌ریزی و اقدامات لازم انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه باید راهکارهایی اجرایی نسبت به حل مشکلات کشور اقدام شود، گفت: حل مشکلات پیش رو نیازمند به کارگیری درایت و راهکارهای عقلانی است که امیدوارم با تلاش‌ها و پیگیری مسئولین شاهد حل این مشکلات باشیم.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی همچنین بر ضرورت توجه مسئولین به گسترش تعامل با دنیا تاکید و خاطر نشان کرد: افزایش تعاملات بین‌المللی و استفاده از ظرفیت‌های کشورهای خارجی نیز می‌تواند در حل مشکلات کشور موثر باشد.

آیت الله سیستانی نماد عقلانیت و درایت مرجعیت هستند

اسحاق جهانگیری همچنین در تماس تلفنی با آیت الله شهرستانی نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: حضرت آیت الله العظمی سیستانی نماد عقلانیت و درایت مرجعیت هستند که امیدواریم با رهنمودهای ایشان و سایر مراجع عظام تقلید بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر همواره در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت کرده‌ام، گفت: امسال به دلیل شرایط سخت بیماری کرونا، این توفیق را نداریم و ناچار هستیم همانند سایر مردم به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مراسم اربعین را به شکلی دیگر و بدون حضور در این راهپیمایی برگزار کنیم.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به فشارها و مشکلات ناشی از تحریم‌ها تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا فشارهای سنگینی را بر معیشت مردم وارد کرده که امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های مضاعف، مشارکت مردم و دعای مراجع عظام تقلید این مشکلات را از پیش روی کشور برداریم.

آیت الله شهرستانی نیز در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از تلاش‌های دولت برای مقابله با تحریم‌ها و مدیریت بیماری کرونا اظهار امیدواری کرد: هر چه زودتر شاهد از بین رفتن بیماری کرونا باشیم و بتوانیم توفیق زیارت حرم امام حسین(ع) را پیدا کنیم.

در تماس تلفنی با آیت‌الله جوادی آملی؛

دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مشکلات کشور را برطرف کند

اسحاق جهانگیری در تماس تلفنی با آیت‌الله العظمی جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، پیشاپیش ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت و افزود: متأسفانه امسال مانند سال‌های گذشته امکان حضور در راهپیمایی اربعین وجود ندارد و باید به شکلی دیگر این مراسم را برپا کنیم.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه علما و مراجع تقلید همواره پشتوانه‌ای برای عبور از مشکلات کشور بوده‌اند، از سخنان و رهنمودهای راهگشای آیت‌الله جوادی آملی قدردانی کرد و گفت: در طول تاریخ مراجع تقلید همواره پناهگاهی برای مردم بوده‌اند و رهنمودهای آنها در مسایل و مشکلات مختلف راهگشا بوده است.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی نیز در این تماس تلفنی با اشاره به برخی آیات قرآن، گفت: وعده خداوند در قرآن این است که همواره پس از سختی‌ها و مشکلات آسانی خواهد بود که البته عبور از مشکلات نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح است.

وی با انتقاد از برخی غفلت‌ها در سال‌های گذشته که منجر به سوء استفاده و اختلاس از بیت المال شده بود، تصریح کرد: باید نسبت به حقوق مردم و بیت المال سخت گیری داشته باشیم و در عین حال مسیر را برای فعالیت اقتصادی و کسب و کارهای مردم تسهیل کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی بر ضرورت حمایت و تقویت دانشمندان و نخبگان کشور تأکید کرد و افزود: باید مشکلات پیش روی دانشمندان و صاحبان علم و دانش در کشور را برطرف کنیم چرا که با حمایت از آنها بسترهای لازم برای توسعه علمی و دستیابی به اهداف و موفقیت‌هایی نظیر واکسن کرونا فراهم خواهد شد./ایرنا

در تماس تلفنی آیت الله جعفر سبحانی

دولت مصصم بر فائق آمدن مشکلات با رهنمود مراجع تقلید است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز شنبه در تماس تلفنی با آیت الله العظمی جعفر سبحانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط کرونایی مردم مجبور هستند مراسم اربعین را به شکلی متفاوت از سال‌های گذشته برگزار کنند.

جهانگیری همچنین گزارشی از عملکرد دولت در مقابله با تحریم‌ها و مدیریت بیماری کرونا ارائه و خاطرنشان کرد: دولت همواره از سخنان راهگشای مراجع تقلید در مقابله با کرونا استفاده کرده است.

آیت الله العظمی سبحانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از تلاش‌های دولت، بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تأکید کرد و گفت: وظیفه همگان است که به دستورالعمل‌های بهداشتی و درمانی به صورت جدی توجه کنند.

این مرجع تقلید افزود: در شرایط فعلی مرجع اصلی تصمیم گیری‌ها، جامعه پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا است و لازم است با تشدید مراقبت‌ها و محدودیت‌ها از افزایش ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری شود.

آیت الله سبحانی ادامه داد: ‌در شرایط فعلی و به دلیل شیوع کرونا حضور در پیاده روی اربعین جایز نیست و در این خصوص اطلاعیه‌ای در روزهای آینده صادر خواهم کرد.

در تماس تلفنی با آیت الله علوی گرگانی

رهنمودهای مراجع عظام تقلید برای دولت راهگشا بوده است

معاون اول رییس جمهوری همچنین با آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید به صورت تلفنی گفت وگو کرد.

اسحاق جهانگیری در این تماس تلفنی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: سخنان و رهنمودهای مراجع عظام تقلید همواره در مسایل مختلف به خصوص در زمان شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه آمریکا برای دولت راهگشا بوده است.

معاون اول رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد با تلاش‌های دولت، دعای علما و مراجع تقلید و مشارکت مردم بتوانیم در مدیریت بیماری کرونا و مقابله با تحریم‌ها موفق شویم.

آیت الله علوی گرکانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های دولت گفت: همواره دعاگوی دولت و مسئولین هستم تا بتوانند به وظایف خود در مسیر خدمت رسانی به جامعه عمل کنند.

وی از جهانگیری خواست سلام ایشان را به رییس جمهوری ابلاغ کند و برای دولت و خدمتگزاران مردم آرزوی توفیق و سلامتی کرد./پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری

کپی