اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار اعلام کرد

اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در همدان

اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در همدان

استاندار همدان اعلام کرد: محدودیت های یک هفته ای از امروز با هدف کمک به سلامتی مردم استان اعمال می شود و همه مجموعه های دولتی و غیردولتی موظف به اجرای آن هستند.

سیدسعید شاهرخی شنبه ۱۲ مهرماه در ستاد مدیریت کروناویروس استان همدان، بر رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف مردم و همه مجموعه های دولتی و غیردولتی در استان تأکید کرد و گفت: محدودیت های یک هفته ای از امروز با هدف کمک به سلامتی مردم اعمال می شود و همه مجموعه های دولتی و غیردولتی موظف به اجرای آن هستند.

وی افزود: کلیه مراکز آموزش از جمله مدارس، دانشگاه ها، آموزشگاه های علمی، فنی و حرفه ای و زبان به مدت یک هفته تعطیل است و آموزش تنها به صورت مجازی انجام خواهد شد.

شاهرخی با اشاره به اینکه کلیه باشگاه های ورزشی به مدت یک هفته تعطیل خواهند بود و حق فعالیت ندارند، ادامه داد: برگزاری مراسم نمازجمعه و جماعت و روز اربعین در شهرهای وضعیت قرمز ممنوع است.

وی اظهار کرد: ورود به آرامستان ها و برگزاری هر گونه مراسم عزا و عروسی در تالارها، رستوران ها و مکان های عمومی و خصوصی ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

استاندار همدان تأکید کرد: همه مجموعه های دولتی و خصوصی به ویژه بانک ها، ادارات، دفاتر پیشخوان، مراکز حمل و نقل، مطب پزشکان و دیگر اصناف باید پروتکل ها را رعایت کنند در غیر این صورت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کروناویروس استان همدان، وی از فرمانداری همدان درخواست کرد که نسبت به نظارت بر اصناف و مجتمع های پزشکی و دیگر واحدهای خدمت رسان نظارت بیشتری داشته باشد.

شاهرخی با بیان اینکه وضعیت استان قرمز است و مردم باید بدانند شرط عبور از شرایط فعلی رعایت پروتکل هاست، اظهار کرد: بازرسی ها از اماکن و اصناف بیشتر شود و برخوردهای قانونی جدی تر انجام گیرد. / ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی