اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

رعایت نکردن بهداشت عامل افزایش بیماران کرونایی در سمیرم است

رعایت نکردن بهداشت عامل افزایش بیماران کرونایی در سمیرم است

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: افزایش مبتلایان به کرونا در این شهرستان بی سابقه بوده که عامل آن رعایت نکردن موارد بهداشتی از سوی مردم است.

علی‌اصغر صبوحی روز شنبه  اظهارداشت: تخت‌های آی سی‌یو و بخش مراقبت‌های بیمارستان سمیرم تکمیل شده و کادر پزشکی و سلامت نیز به طور دائم درگیر با این شرایط سخت هستند.

مدیر شبکه بهداشت سمیرم خاطرنشان کرد: ترددهای غیرضروری از جمله مسافرت‌ها به مناطق گردشگری، تجمع‌ها در مراکز خرید و فروشگاه‌ها و استفاده نکردن از ماسک در میان برخی از شهروندان عامل افزایش این عدد کرونایی است.

صبوحی به حضور کارگران سیب چین در سمیرم اشاره کرد و گفت: هر چند نظارت‌های مستمر ما در رابطه به این گروه پرشمار ادامه دارد اما متاسفانه برخی از کارگران همچنان دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند.

وی بار دیگر از سرکارگرها و باغداران خواست نسبت به رعایت فاصله افراد از یکدیگر و استفاده از ماسک حساس باشند و این موارد را جدی بگیرند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم مسدود کردن برخی مناطق گردشگری را موثر اما ناکافی دانست و گفت: با همه این شرایط عدهای باز هم از مسیرهای فرعی و سنگلاخی اقدام به تردد در این مناطق می‌کنند و هنوز خطر ابتلا به کرونا را جدی نگرفته‌اند.

بخش بهداشت و درمان منطقه سمیرم دارای ۳۶ خانه بهداشت، ۶ پایگاه سلامت روستایی، ۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و یک بیمارستان ۸۶ تختخوابی(بیمارستان سیدالشهدا) در کنار درمانگاه شهید پیرمرادیان سپاه ناحیه این شهرستان است.

سمیرم با افزون بر ۹۰هزار جمعیت، ۱۵۰ آبادی و روستا، چهار بخش و ۶ شهر در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است./ ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی