اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

انتقادات کنایه آمیز علم الهدی؛ همه باید راه بیفتند و دزد را بگیرند

انتقادات کنایه آمیز علم الهدی؛ همه باید راه بیفتند و دزد را بگیرند

امام جمعه مشهد گفت: ایده دشمن این است که در جنگ اقتصادی شکست بخوریم، به خاطر استیصال در مشکلات معیشتی و اقتصادی در برابر دشمن تسلیم بشویم و او بر ما مسلط شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله سید احمد علم الهدی وی در خطبه مجازی نماز جمعه امروز مشهد افزود: مشکلات امروز در جامعه ما از نظر اقتصاد و معیشت زیاد است اما این مشکلات هیچ کدام معلول تحریم دشمن نیست عامل اصلی‌اش این نیست که چون دشمن‌ها ما را تحریم کردند دچار مشکلات معیشتی شدیم، البته تحریم دشمن آثار و خسارت‌های خودش را دارد مشکل فشارهای اقتصادی و معیشتی که داریم بیشتر آنها معلول داخل هست نه خارج، معلول سوءمدیریت‌ها و نوع توزیع کالا در جامعه است.

وی ادامه داد: دزد دنبال بازار آشفته می‌گردد، این التهابی که در بازار اتومبیل، آهن  تخم مرغ و پوشک به وجود می‌آورند به این خاطر است که دزد هستند. دزد به دنبال بازار آشفته می‌گردد و برای این که بازار آشفته درست کند و بیشتر بدزدد، بازار آشفته ایجاد می‌کند و امروز در همه کشور دزد پیدا شده است.

امام جمعه مشهد گفت: امروز روزی نیست که عزیزان ما در مسؤولیت‌های مختلف و نهادهای گوناگون بنشینند و فقط این استیصال مردم را در مسائل معیشتی و گرانی تماشا کنند. امروز روزی است که وقتی در خانه یک دزد می‌آید، همه اهل خانه از کوچک و بزرگ راه می‌افتند دزد را بیرون کنند و با دزد بجنگند، در کشور ما دزد آمده، این دزد آمده و برای دزدی کردنش بازار آشفته درست می‌کند، در اجناس مختلف التهاب بازاری به وجود می‌آورد برای این‌که می‌خواهد بدزدد.

علم الهدی افزود: همه قوا و نهادهای کشور باید راه بیفتند و دزد را بگیرند، این دزد، دزد داخلی است و ربطی به خارج و تحریم ندارد.

وی با بیان این که آمریکا در همه حرکت‌هایی که در این ۴۲ سال در انقلاب علیه ما انجام داد، شکست خورده است افزود: آمریکای ذلیل، بدبختی است که امروز ذلت و حقارت این قدرت استکباری را در مناظره تلویزیونی دو کاندیدای ریاست جمهوری‌اش می‌بینید، هر کدام آدرس حقارت و ذلت و نکبت را برای این کشور می‌دهند آن وقت می‌گویید بیایید با این‌ها مذاکره کنید. با آدم‌های ذلیل، حقیر و بدبختی که گریبان هم را می‌گیرند و دزدی‌ها را به هم نسبت می‌دهند برای مشکلی که سوءمدیریت‌ها و توزیع غلط کالا در کشور ایجاد کرده است مذاکره کنیم؟  این درست نیست.

آدرس غلط جریان‌های سیاسی برای مذاکره با دشمن
علم الهدی گفت: آمریکا در همه حرکت‌هایی که در این 42 سال در انقلاب علیه ما انجام داد، شکست خورد، هم در تهدید نظامی، هم در توطئه‌های سیاسی، هم در تحریم اقتصادی و در همه حرکت‌ها شکست خورده است، آمریکا، آمریکای ذلیل بدبختی است که شما امروز ذلت و حقارت این قدرت استکباری را در یک مناظره تلویزیونی دوتا کاندیدای ریاست جمهوری‌اش می‌بینید، هر کدام آدرس حقارت و ذلت و نکبت را برای این کشور می‌دهند، آمریکا چنین آمریکایی است و آنوقت شما می‌گویید بیایید با این‌ها مذاکره کنید، با آدم‌های ذلیل، حقیر و بدبختی که گریبان هم را می‌گیرند و دزدی‌ها را به هم نسبت می‌دهند برای مشکلی که سوءمدیریت‌ها و توزیع غلط کالا در کشور ایجاد کرده است، از این مشکل نجات پیدا کنیم؟ این درست نیست.

قدرت دفاعی ایران در منطقه بی نظیر است
آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت‌المقدس شهر اراک با اشاره به حوادث منطقه از جمله جنگ دو کشور آذربایجان و ارمنستان اظهار کرد: پیشنهاد کشور ایران در این خصوص هیأت حسن نیت و آتش بس بوده است و از طرفی آمریکا و فرانسه و… پیشنهادهایی مطرح کردند اما این دو کشور نپذیرفتند و تنها راه حال مذاکره حکیمانه است و انتظار داریم این دو کشور همسایه ایران، با مذاکرات دلسوزانه و هیأت داوری عادلانه این مساله را حل و فصل کنند.

او ادامه داد: امروز خوشبختانه قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در منطقه قدرت بی نظیری است و باید توجه کرد این قدرت خود ماست و روز به روز با عظمت تر و با قدرت تر پیش خواهد رفت.

امام جمعه اراک بیان کرد: دشمنان خیال نکنند جمهوری اسلامی ایران با توطئه آنها آسیب پذیر است بلکه جمهوری اسلامی ایران باعظمت تر است چراکه ملت ایران ملت صبر، ولایت، ایمان، استقامت است و شاگردان علوی و فاطمی، عاشورا و کربلا هستند و چنین ملتی شکست ناپذیر است.

وی با اشاره به مناظرات ترامپ و جوبایدن گفت: این افراد می‌خواهند برای سرنوشت دنیا تصمیم گیری کنند و الگو باشند در حالی که با این مناظره‌ها ماهیت پلید و فرهنگ استعماری آمریکا و غرب روشن می‌شود. همه ما باید با خدا معامله و برای خدا مجاهدت کنیم و در جبهه تولید، صرفه جویی، خودکفایی و قناعت در جبهه مبارزه با کفر و صهیونیسم جدی و فعال باشیم زیرا دشمنان کشور بسیار بی رحم و جنایتکار هستند.

دری نجف آبادی با  اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی بیان کرد: امسال متأسفانه به دلیل کرونا و شرایطی که در منطقه حاکم است، با توجه به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت برای راهپیمایی اربعین و حرکت موکب ها ممنوع است و در چنین شرایطی در داخل کشور خودمان در مصلی، مساجد، حسینیه‌ها، امامزاده‌ها و مراکز دینی حداقل نفرات با جمعیت کم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مداحی برگزار شود و زیارت اربعین و عاشورا را بخوانند. این زیارتنامه ها گنج با عظمت است.

امروز با جنگ آب مواجهیم
حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه شاهرود به میزبانی مصلی مدرسه قلعه این شهر، ضمن بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم که دست‌کمی از دوران هشت ساله دفاع مقدس ندارد، ابراز داشت: مردم می‌توانند با نخریدن و کم خریدن درنبرد جنگ اقتصادی تحمیل‌شده بر ملت ایران سهیم شوند.

وی ضمن بیان اینکه بخشی از این جنگ اقتصادی حاصل شرارت دشمن و برخی بی تدبیری‌ها است، افزود: همان طور که رمز پیروزی جنگ هشت ساله دفاع مقدس کار خستگی‌ناپذیر، بصیرت، بیداری و مشارکت مردمی بود، امروز نیز همین رویه می‌بایست دنبال شود.

امام جمعه شاهرود بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب جنگ نظامی، روانی و اقتصادی را سال‌ها قبل پیش‌بینی کرده بودند، ابراز داشت: دشمن که در گام جنگ نظامی خود را ناکام دید این بار از طریق جنگ روانی یعنی فضای مجازی وارد کارزار شد تا باهدف قرار دادن ایمان جوانان به اهداف خود برسد که با بصیرت و آگاهی نسل امروز به این مهم نتوانست دست یابد.

امینی ضمن بیان اینکه دشمن جنگ اقتصادی را باهدف محرومیت کشور از انرژی هسته‌ای به راه انداخته است، تصریح کرد: امروز علاوه بر موارد مذکور با جنگ آب نیز مواجه هستیم لذا می‌طلبد تا مسئولان برای جلوگیری از ایجاد آن به فکر تأمین منابع آبی باشند.

وی بابیان اینکه برخی دانش آموزان مناطق محروم هنوز از زیرساخت‌های لازم برای دسترسی آنلاین کلاس‌های درس محروم هستند، افزود: خرید وسایل کمک‌آموزشی نظیر تلفن همراه برای دانش آموزان بی بضاعت و حل مشکلات آن تن‌دهی این مناطق می‌تواند ثوابی همانند زیارت را به دنبال داشته باشند انتظار می‌رود مسئولان برای حل آن چاره‌جویی کنند.

توصیه به وزیر صمت
امام جمعه کرمان نیز  گفت: در هفته‌ای که گذشت رزم حسینی استاندار سابق کرمان توانست رأی اعتماد مجلس برای عهده داری وزارت صمت کسب کند و امیدواریم که با روحیه جهادی دوران دفاع مقدس در جهت رفع مشکلات و بهبود اوضاع گام‌های اساسی بردارد.

وی اخلاق مداری را در کشور به ویژه حوزه سیاست یک اصل مهم دانست و عنوان کرد: چنانچه عده‌ای قصد تخریب دارند باید قاطعانه با آنها برخورد شود.

تبدیل خانه‌ها به حسینیه

حجت‌الاسلام محمد نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه اسلامشهر با بیان این که حفظ جان امری واجب و زیارت اربعین و پیاده روی اربعین حسینی امری مستحب است، گفت: در شرایط کرونایی همه خانه‌ها می‌توانند، به حسینیه تبدیل شده و در آنها زیارت اربعین قرائت شود، زیارت اربعین ساعت ۹ صبح روز اربعین از طریق شبکه‌های صدا و سیما پخش می‌شود و همه می‌توانند، یک صدا و متحد این زیارت‌نامه را بخوانند.

خطیب جمعه اسلامشهر در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این شهر به هفته سالمند اشاره کرد و افزود: توجه به سالمندان و حفظ حرمت و احترام به سالمندان بسیار اهمیت دارد.

نوروزی سپس با اشاره به قرآن و احادیث ادامه داد: حفظ حرمت سالمندان و بزرگترها و نیز احترام به والدین همواره در معارف اسلامی مورد تاکید بوده است./خبرآنلاین

کپی