اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

رسول‌پناه: کار گل‌محمدی در پرسپولیس کارستان بود/ توانستیم یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار از مطالبات برانکو را پرداخت کنیم

رسول‌پناه: کار گل‌محمدی در پرسپولیس کارستان بود/ توانستیم یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار از مطالبات برانکو را پرداخت کنیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: کار گل محمدی در پرسپولیس کارستان بود و توانست با استفاده از نفرات جدید بهترین نتایج را بگیرد.

«مهدی رسول‌پناه» روز جمعه در گفت و گویی تلویزیونی با اشاره به موفقیت سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ابتدا باید از بازیکنان و «یحیی گل‌محمدی» تشکر کنم که توانستند با جانفشانی حماسه آفرینند و دل هواداران را شاد کنند. با این موفقیت پرسپولیس نشاط مضاعفی در جامعه شکل گرفت.

وی افزود: زمانی که صحبت جدایی چند بازیکن مطرح شد «یحیی گل محمدی» در همان مقطع بلافاصله درخواست جذب ۷ بازیکن را کرد که توانستیم در مدت کوتاه این نفرات را جذب کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: سرمربی تیم شهامت داشت و از این هفت نفر ۵ نفر را در ترکیب اصلی تیم در لیگ قهرمانان آسیا قرار داد. نکته دیگر عشق و علاقه این بازیکنان به پرسپولیس بود چرا که با وجود داشتن پیشنهاداتی با مبالغ بالاتر به پرسپولیس پیوستند. کار گل‌محمدی به نظر من کارستان بود.

بالاترین قرارداد پرسپولیس سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است

رسول پناه در مورد اینکه گفته می‌شود بازیکنان با مبالغ زیادی به پرسپولیس پیوستند تصریح کرد: این گونه نیست چرا که قرارداد تمام بازیکنان ما به غیر از یک نفر زیر ۳ میلیارد تومان است و تنها یک قرارداد سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی داریم. مدارک آن نیز موجود است که آنها را به مراجع نظارتی فرستادیم.

وی تصریح کرد: در همان مقطع انتقاداتی را بابت جذب «عیسی آل‌کثیر» و «حامد لک» مطرح و حرف و حدیث‌های زیادی نیز ایجاد شد اما این ۲ بازیکن نشان دادند که از بهترین بازیکنان ما هستند.

رسول پناه گفت: باید از زحمات «علیرضا بیرانوند»، «مهدی ترابی» و «علی علیپور» هم تشکر کنم و امیدوارم که بتوانند نماینده خوبی برای فوتبال ایران و پرسپولیس در خارج از کشور باشند.

وی در ادامه در مورد عملکرد «یحیی گل‌محمدی» در پرسپولیس تصریح کرد: او از جنس پرسپولیس بود و توانست با نتایج خوب به افتخار باشگاه هم تبدیل شود. یحیی خودش را ثابت کرد و امیدوارم که همه دست به دست هم دهیم تا پرسپولیس قهرمانی آسیا را به دست آورد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: جا دارد که از «محرم نویدکیا» سرمربی جدید سپاهان به خاطر پیام‌ تبریکی که داد تشکر کنم. اما متاسفانه از هیچ جای دیگر پیام تبریک دریافت نکردیم.

اکنون بحث ملی در میان است

وی ادامه داد: همه پیروزی‌ها در لیگ قهرمانان با زحمات بازیکنان به دست آمد و هر مسابقه برای ما حکم یک فینال را داشت.   الان دیگر بحث ملی در میان است. قبل از دیدار با السد به بازیکنان گفتم که آنها تیم متمولی هستند اما شما خدا را دارید و با توکل به خدا حتماً پیروز می‌شوید که این اتفاق هم رخ داد.

رسول‌پناه همچنین در خصوص مشکلی که در سفرش به قطر رخ داد تصریح کرد: به علت اینکه به ما اعلام کردند که باید هفت روز در قرنطینه باشیم نتوانستم پیش از دیدار با الشارجه امارات خودم را به قطر برسانم اما پس از هماهنگی با دولت قطر در عرض ۶ ساعت جواب تست کرونا آمد و بدین ترتیب توانستم در کنار سایر اعضای تیم باشم. پس از دیدار با السد هم به تهران بازگشتم تا کارها را اینجا پیگیری کنم.

وی در بخش دیگری در خصوص اینکه احتمال جدایی برخی بازیکنان وجود دارد خاطر نشان کرد: پرسپولیس در آسیا آقایی می‌کند و این طبیعی است که با توجه به عملکرد خوب بازیکنان و کادر فنی همه تیم‌ها خواهان جذب آنان باشد اما این نفرات به عشق هواداران و پرسپولیس در این تیم ماندند.

شجاع در پرسپولیس می‌ماند

رسول‌پناه در مورد احتمال جدایی «شجاع خلیل‌زاده» هم گفت: این موضوع صحت ندارد و شجاع در پرسپولیس می‌ماند. به طور حتم پس از بازگشت تیم از قطر محبت همه نفرات را جبران خواهیم کرد. دوست داشتم که برای دیدار با النصر هم به قطر بروم و در کنار سایر اعضای تیم باشم و تا روز گذشته هم برای این سفر تلاش کردم اما این احتمال وجود داشت که ۱۴ روز من را قرنطینه کنند و به همین خاطر به قطر نرفتم.

طلب برانکو را با فرمول خاصی پرداخت می‌کنیم

وی در رابطه با پرداخت مطالبات برانکو اظهار داشت: برانکو گردن تیم حق زیادی دارد، تلاش کردیم تا در دوره مدیریت خودمان طلب او را پرداخت کنیم. البته می‌توانستیم این موضوع را با تأخیر مواجه کنیم و راهکار قانونی هم برای آن داشتیم اما پرداخت طلب برانکو دغدغه ما و هواداران است و این طلب به گردن ما است.

وی گفت: در حال حاضر توانستیم از حدود ۲ میلیون دلار جریمه حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار را پرداخت کنیم. با فرمول خاصی قصد داریم که طلب‌ها را پرداخت کنیم و اطلاع رسانی خواهیم کرد تا هواداران خبرهای خوشی بشنوند.

کپی