اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

جهانگیری به نخست وزیر و معاون رییس جمهور چین تبریک گفت

جهانگیری به نخست وزیر و معاون رییس جمهور چین تبریک گفت

معاون اول رییس جمهور در پیام‌هایی جداگانه‌ای به نخست وزیر و معاون رییس جمهوری خلق چین، فرا رسیدن هفتاد و یکمین سالروز استقلال جمهوری خلق چین را تبریک گفت.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور در متن پیام اسحاق جهانگیری به  «لی کچیانگ» نخست وزیر چین آمده است: فرا رسیدن هفتاد و یکمین سالروز استقلال جمهوری خلق چین را به جنابعالی صمیمانه تبریک می‌گویم.

در ادامه پیام  معاون اول رییس جمهوری آمده است: اشتراکات فرهنگی، پیشینه روابط بلند مدت تاریخی به همراه اشتراک نظر دو کشور در ارتباط با بسیاری از مسائل و تحولات بین المللی و عزم راسخ ما در مبارزه با یکجانبه گرایی، بنیادی مستحکم برای مشارکت جامع راهبردی ایران و چین فراهم آورده است که همکاری متقابل در عرصه های مختلف، زمینه گسترش این مشارکت و بهره گیری از ثمرات آن را روزافزون کرده است. کمک متقابل ایران و چین برای مهار کووید ۱۹ از جمله نمونه های مشارکت جامع راهبردی است که ثمرات نکویی را در حوزه همکاری های دو جانبه در برداشته است.

جهانگیری در این پیام تاکید کرد: اطمینان دارم تشریک مساعی با جناب عالی و همکاری دستگاه های ذی ربط دو کشور، همچنین نهایی سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی ۲۵ ساله، فصل جدیدی از همکاری های ایران و چین را رقم خواهد زد.

سلامتی و موفقیت آن جناب و شادکامی مردم جمهوری خلق چین را آرزومندم.

معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران همچنین در متن پیام خود به «وانگ چی شان» معاون رییس جمهوری خلق چین نوشت: فرارسیدن سالروز استقلال جمهوری چین را به جناب عالی صمیمانه تبریک می گویم.

در ادامه پیام جهانگیری آمده است: در دوران شیوع ویروس کووید ۱۹ در جهان، همکاری ایران و چین که تاکنون ثمرات قابل توجهی در پی داشته، افق روشنی را در مبارزه با این بیماری ترسیم نموده و نشانگر تعامل بسیار نزدیک دو کشور است.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: امیدوارم روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی توسعه یافته و با نهایی سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی ۲۵ ساله بین دو کشور مناسبات فیمابین در راستای منافع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.

در پیام جهانگیری آمده است: سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی مردم جمهوری خلق چین را آرزومندم./ایرنا

کپی