اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

سفیر امارات در واشنگتن: ما کشوری دموکرات نیستیم!

سفیر امارات در واشنگتن: ما کشوری دموکرات نیستیم!

سفیر امارات در واشنگتن برای توجیه رویکرد استبدادی در کشورش نظریه‌ای تمسخرآمیز را مطرح کرده و مدعی شد: سلطنت استبدادی نسبت به افکار عمومی حساس‌تر است زیرا پدرانه است.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن در گفت‌وگویی با مجله "اسرائیل اینسایدر" وابسته به رژیم صهیونیستی در اشاره به توافق عادی‌سازی با رژیم اشغالگر صهیونیستی که گروه‌های گسترده‌ای از جامعه امارات مخالفت خود را با این اقدام ابوظبی اعلام کردند، اظهار کرد: بسیاری از مردم همواره فکر می‌کنند ما به افکار عمومی در داخل امارات اهمیت نمی‌دهیم چون کشوری دموکرات نیستیم اما در واقع کاملا بر عکس از آنجایی که دموکرات نیستیم، باید بی‌نهایت با آنچه مردم می‌خواهند و دنبال می‌کنند، همسو باشیم و مردم واقعا این را می‌خواهند.

العتیبه در ادامه مدعی شد که شهروندان کشورش مشتاق عادی‌سازی بودند و این مساله چیزی نیست که شما بر خلاف خواست مردم تحمیل کنید.

سفیر امارات در واشنگتن افزود: زمانی که کشوری باید چنین تصمیمی بگیرد، باید تعادل را میان مجموعه متنوعی از مسایل داخلی از جمله مساله اقتصادی و منافع برقرار کند.

بسیاری از تحلیلگران آمریکایی معتقدند رژیم اشغالگر صهیونیستی به دنبال دوستان و هم‌پیمانانی ثروتمند در منطقه خلیج فارس است که قاطعانه اهمیتی برای دموکراسی قایل نیستند و بی‌تردید قراردادهای عادی‌سازی بدنام با امارات و بحرین دستاوردهای بزرگی را بدون ارائه امتیازی در مقابل آنها برای این رژیم محقق کرده است.  / ایسنا

کپی