اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

باند سارقان واحدهای صنفی پاکدشت متلاشی شد

باند سارقان واحدهای صنفی پاکدشت متلاشی شد

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: با دستگیری سه سارق واحدهای صنفی پاکدشت، این باند سرقت حرفه‌ای متلاش شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران، سردار کیومرث عزیزی اظهار داشت: با توجه به افزایش وقوع سرقت از مغازه ها با شیوه و شگرد خاص در سطح شهرستان پاکدشت، ماموران انتظامی شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با بررسی های فنی و میدانی ماموران و کارآگاهان پلیس آگاهی، رد اعضای یک باند حرفه ای و سابقه‌دار که به وسیله یک پیکان وانت سرقتی، اقدام به سرقت اموال مردم می‌کردند شناسایی شد.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران خاطرنشان کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که اعضای ۳ نفره این باند در سرقت های چند ماهه اخیر شهرستان پاکدشت نقش داشته اند و با پوشش ماسک بر روی صورت و تخریب قفل مغازه در ساعات پایانی شب، اقدام به سرقت مغازه های دارای کمترین سیستم ایمنی می کردند.
عزیزی ادامه داد: با تلاش ماموران و طی یک سری اقدامات گسترده اطلاعاتی متهمان این پرونده در چند عملیات جداگانه دستگیر و خودرو پیکان وانت سرقتی نیز کشف و توقیف شد.
این مسئول  با بیان اینکه متهمان در تحقیقات فنی به ۳۰ فقره سرقت مغازه، ۷ فقره سرقت منزل و یک فقره سرقت خودرو در مجموع ۳۸ فقره سرقت در سطح شهرستان پاکدشت اعتراف کردند افزود:با اطلاعات کسب شده از سوی سارقان، دو مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند و پرونده متهمان به منظور رسیدگی به دستگاه قضایی ارجاع داده شد.
۲۰۰ تن نهاده دامی قاچاق در ورامین
جانشین فرمانده انتظامی شرق استان تهران نیز از کشف ۲۰۰ تن آرد نهاده های دامی "دانه ذرت" خارج از شبکه توزیع در شهرستان ورامین خبر داد.
سرهنگ هادی ثمره اظهار داشت: در راستای تداوم اجرای طرح مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه کالاهای پر مصرف صنف دامداران و به دنبال دریافت گزارش های مردمی مبنی بر دپوی گسترده این محصولات در یکی از مناطق شهرستان ورامین، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با انجام بررسی های تخصصی از صحت گزارش های دریافتی اطمینان حاصل کردند.
وی گفت: با هماهنگی قضائی، اکیپ تلفیقی از ماموران پلیس امنیت اقتصادی و کارشناسان اداره تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین به محل اعزام و موفق شدند تا ۳ باب سوله بزرگ محل نگهداری بیش از ۲۰۰ تن نهاده های دامی " دانه ذرت"  را کشف کنند که در تحقیقات اولیه از مالکان این سوله هیچ گونه مدارک قانونی ارائه نشد.
جانشین فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به دستگیری ۲ نفر در رابطه با کشفیات به دست آمده، گفت: کارشناسان ارزش نهاده های کشف شده را ۸ میلیارد ریال اعلام کرده اند.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، پیشوا، قرچک، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.  / ایرنا

کپی