اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹

باغداران همدانی امروز برای برداشت انگور اقدام کنند

باغداران همدانی امروز برای برداشت انگور اقدام کنند

همدان کارشناس تحقیقات هواشناسی کشاورزی استان همدان با اشاره به کاهش دما و احتمال بارش‌های پراکنده در استان، گفت: کشاورزان برای برداشت انگور از باغات طی امروز برنامه‌ریزی کنند.

مجتبی ترکمان ، با تأکید براینکه کشاورزان از کشت کلزا خودداری کنند، اظهارکرد: با توجه به اینکه احتمال وزش باد در استان وجود دارد توصیه می‌شود گردو کاران در هنگام برداشت نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه شرایط برای تهیه کشمش در فضای باز مهیا نیست، تصریح کرد: باغداران برای برداشت انگور از باغات طی امروز برنامه‌ریزی کنند.

وی با اشاره به اینکه احتمال وزش باد ملایم در روز جمعه در استان وجود دارد، افزود: از روز دوشنبه  دمای هوای استان سه تا چهار درجه خنک‌تر می‌شود و احتمال بارش رگبار پراکنده در استان پیش‎‌بینی می‌شود.

ترکمان به سیب‌زمینی کاران توصیه کرد: کشاورزانی که قصد برداشت دیرهنگام سیب‌زمینی از مزارع خود را دارند طوری اقدام کنند که تا نیمه اول آبان ماه محصول خود را از مزارع برداشت کنند.

کارشناس تحقیقات هواشناسی کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: شرایط برای کشت گندم و غلات پاییزه در استان همدان تا پایان مهر مهیاست.

به گزارش اداره کل هواشناسی استان همدان، از امروز تا یکشنبه هفته آینده بارش قابل ملاحظه‌ای در استان همدان نخواهیم داشت.

از شب گذشته بارش‌های رگباری در استان رخ داد که بیشترین میزان بارش در شهرستان نهاوند با هفت میلی‌متر بوده و میزان بارش در ایستگاه درون شهری همدان دو میلی‌متر بوده است.

همچنین بنا براین گزارش طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان اسدآباد با ۲۸ درجه سانتی‌گراد گرمترین و بهار و همدان با هشت درجه سانتی‌گراد بالا صفر خنک‌ترین نقاط استان بوده است.

از نظر بارشی نیز از امروز تا یکشنبه هفته آینده بارش قابل ملاحظه‌ای در استان نخواهیم داشت اما از یکشنبه تا سه‌شنبه احتمال بارش رگبار موقت در برخی نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

براساس گزارش هواشناسی از نقطه نظر دمایی تا اواسط هفته آینده تغییرات محسوسی در دمای استان نخواهیم داشت و دمای همدان در ۲۴ ساعت گذشته بین هشت تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.  / ایسنا

کپی