اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

شتابدهنده فناوری‌های محاسباتی در کشور راه‌اندازی می‌شود

شتابدهنده فناوری‌های محاسباتی در کشور راه‌اندازی می‌شود

یک مرکز شتابدهی به‌منظور حمایت از استارت‌آپ‌های فعال در زمینه فناوری‌های محاسباتی توسط شرکت ارتباطات هوشمند تبیان، راه‌اندازی می‌شود.

مجموعه ارتباطات هوشمند تبیان به‌منظور افزایش بهره‌وری در زمینه فناوری‌های محاسباتی، ازجمله رایانش ابری، اینترنت اشیا، کلان داده‌ها، زنجیره بلوکی و هوش مصنوعی، یک شتابدهنده تخصصی برای حمایت از استارت‌آپ‌های فعال در زمینه فناوری‌های محاسباتی راه‌اندازی می‌کند.

مأموریت هوشمند تبیان کمک به تیم‌های استارت‌آپی علاقه‌مند، توانمند و پیشرو برای ایجاد کسب‌وکارهای مرتبط با فناوری‌های محاسباتی با تمرکز بر درآمدزایی و از طریق رفع نیازهای بازار، حمایتی و سرمایه‌ای آنها است.

مهم‌ترین خدمات این شتابدهنده به استارت‌آپ‌ها شامل جذب، معرفی و تبادل ایده‌ها و استارت‌آپ‌های این حوزه، آموزش تخصصی، ارائه مشاوره (کوچینگ و منتورینگ ) و برگزاری کارگاه‌های تخصصی، تأمین  زیرساخت، نیازهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آنها، شبکه‌سازی و برگزاری رویدادهای مشترک با هدف ایجاد پیوند میان آنها، ارائه خدمات بازاریابی، تبلیغات و برندسازی و ...، ارائه خدمات باشگاه مشتریان، ازجمله دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی خوشه‌بندی شده و جذب سرمایه مورد نیاز  می‌شود.

این مجموعه با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال راه‌اندازی این شتابدهنده در ایستگاه نوآوری شریف است./مهر

کپی