اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
علی انصاریان، بازیکن سابق پرسپولیس در گفت‌و‌گو با «ایران»:

بهترین فرصت برای قهرمانی در آسیا است

بهترین فرصت برای قهرمانی در آسیا است
محمد محمدی سدهی

پرسپولیس یکشنبه از سد السد تیم متمول قطری که تحت هدایت ژاوی است عبور کرد و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت.

سرخپوشان پایتخت امشب به مصاف پاختاکور ازبکستان می‌روند و فوتبالدوستان امیدوارند این بار نماینده کشورمان موفق ظاهر شود. تیم ازبک در مرحله قبل استقلال دیگر نماینده ایران را حذف کرد و شاید بتوان دیدار امشب را یک بازی انتقامی هم دانست.

علی انصاریان، مدافع دهه ۸۰ پرسپولیس، استقلال و تیم ملی درخصوص برتری سرخپوشان مقابل تیم قدرتمند ژاوی به خبرنگار«ایران» گفت: «پرسپولیس در نیمه نخست عملکرد خوبی داشت و نیمه دوم هم برتری نسبی نسبت به السد داشت و در دقایق پایانی مزد برتری اش را گرفت. السد تیم بسیار خوبی است و به نظر من اوج کار پرسپولیس در این دوره از مسابقات برتری مقابل السد قطر بود. باید به یحیی گل محمدی و تیمش تبریک گفت.»

او در ادامه به عملکرد خوب عیسی آل کثیر اشاره کرد: «عیسی در این بازی فوق‌العاده بود و با هوشیاری و جایگیری مناسب ۲ بار در موقعیت مناسب به توپ ضربه زد که هر دو به تیر دروازه خورد. واقعاً حقش بود که در این بازی گل بزند. با اینکه بازیکنان جدید پرسپولیس تنها در لیگ قهرمانان برای این تیم به زمین رفته‌اند اما خیلی خوب جواب داده و مؤثر بوده‌اند. بخصوص آل کثیر که در این تیم جا افتاده و 2 گل خیلی خوب به ثمر رسانده است. او خیلی خوب خودش را در پرسپولیس ثابت کرد و به حقش رسید.»

مدافع سابق پرسپولیس معتقد است قرعه مناسبی نصیب گل محمدی و شاگردانش شده است: «پاختاکور بهترین قرعه برای پرسپولیس بود. بچه‌ها می‌توانند این تیم را شکست دهند و به نیمه نهایی صعود کنند. پرسپولیس در سال ۲۰۱۸ نایب قهرمان آسیا شد و حالا این بهترین فرصت برای تبدیل نایب قهرمانی به قهرمانی است. تیم 5 بازی تا به اینجا انجام داده که 4 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته و این عملکرد تیم یحیی فوق‌العاده است. او می‌تواند با این بازیکنان در این دوره از مسابقات به نتیجه دلخواه برسد و دل میلیون‌ها هوادار را شاد کند. گرچه بازی‌ها با فاصله کمی برگزار می‌شود و فرصت استراحت نیست اما پرسپولیس پتانسیل پیروزی مقابل پاختاکور و گرفتن انتقام شکست استقلال را دارد.»

کپی