اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

آقای وزیر این گوی و این میدان

آقای وزیر این گوی و این میدان
مجید یوسفی سخنگوی فراکسیون اکثریت مجلس

رأی اعتماد مجلس به گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در راستای حل مشکلات مردم انجام گرفت. نمایندگان مجلس یازدهم همان گونه که در این چند ماهه آغاز به‌کار خود نشان داده‌اند که دغدغه مردم و حل مشکلات‌شان را دارند، در جلسه علنی دیروز با رسیدگی به برنامه‌های علیرضا رزم حسینی آن را در راستای همین اهداف دانستند و در نهایت او را به عنوان وزیر صمت انتخاب کردند.

هرچند انتقادات ما به برخی بی برنامگی‌ها همچنان پا برجاست اما از انجام هرکاری که برای مردم و به نفع وضعیت کشور باشد دریغ نمی‌کنیم. تلاش ما نمایندگان این بوده که با توجه به شرایط حاکم بر بازار و برای اعتماد به صنعتگران و حمایت از تولیدکنندگان داخلی تلاش کنیم تا چرخ وزارتخانه مهم صمت روی ریل بیفتد.
مجلس شورای اسلامی این ضرورت را حس می‌کرد و این را نیاز کشور و بازار می‌دانست تا وزارت صمت از بلاتکلیفی رهایی یابد. چراکه با عزل رضا رحمانی، این وزارتخانه نزدیک به 5 ماه با سرپرست اداره می‌شد و در شرایطی که اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم مساعد نیست، مشخص بود که هر تصمیمی برای حل این مشکلات موجود منوط به وزیر دار شدن وزارتخانه است. نمایندگان دیروز با دید باز و مثبت به رزم حسینی رأی اعتماد دادند.
در جلساتی هم که در چند روز گذشته با ایشان تشکیل شد و بخصوص در جلسه فراکسیون انقلاب اسلامی به وزیر پیشنهادی صمت تأکید کردند که دغدغه اصلی مجلس و مردم در وهله اول معیشتی است و در بحث تولید مواد اولیه و حمایت از تولیدکنندگان داخلی هم باید اقداماتی در دستور کار قرار گیرد که کالاهای غیرضرور وارد  کشور نشود و بتوانیم ارز مورد نیاز صنعتگران و کالاهای اساسی را تأمین کنیم. از سوی دیگر سیستم توزیع و نظارت هم از اهمیت بالایی در این وزارتخانه برخوردار است. در بسیاری از اقلام کمبودی در کشور نیست ولی مدیریت صحیح وجود ندارد. تمامی این موارد در جلساتی که با وزیر پیشنهادی داشته‌ایم، مطرح شد و شاید انتقاداتی هم باقی مانده باشد اما مهم این بود که وزارت صمت هرچه زودتر از بلاتکلیفی در بیاید.
حال از علیرضا رزم حسینی به عنوان وزیر صمت انتظار می‌رود که به حامی تولیدکنندگان تبدیل شود و با واردات کالاهای غیرضرور و قاچاق به عنوان فردی که متولی صنعت و صنعتگر است مقابله کند. مجلس دیروز نشان داد که اعتماد لازم را به رزم حسینی داشته است؛ این گوی و میدان. ایشان کار را شروع کنند و ما هم به عنوان نماینده و خدمتگزار مردم  آمادگی هرگونه کمکی را داریم.

کپی