اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

روسیه: جبهه النصره در تدارک حملات شیمیایی ساختگی در سوریه است

روسیه: جبهه النصره در تدارک حملات شیمیایی ساختگی در سوریه است

وزارت دفاع روسیه هشدار داد، گروه تروریستی جبهه النصره برای متهم کردن ارتش سوریه به انجام حملات شیمیایی ساختگی علیه غیرنظامیان در حومه ادلب تدارک می‌بیند.

 به نقل  از خبرگزاری تاس، معاون رئیس مرکز هماهنگی روسیه در پایگاه حمیمیم گفت، نظامیان جبهه النصره در ادلب برای حمله شیمیایی ساختگی علیه ساکنان غیرنظامی در منطقه کاهش تنش ادلب برنامه ریزی می‌کنند تا مردم را علیه نیروهای دولت دمشق بشورانند و ارتش سوریه را به انجام این حمله متهم کنند.

وی گفت، مرکز هماهنگی روسیه اطلاعاتی را به دست آورده که نشان می‌دهد، این گروه تروریستی با استفاده از مواد سمی در بخش جنوبی منطقه کاهش تنش ادلب قصد دارد دست به اقدامات تحریک آمیز بزند.

این مرکز روسی ۱۱ سپتامبر هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، براساس این اطلاعات، تروریست‌ها قصد دارند این صحنه‌سازی را در منطقه «جبل زاویه»، با حضور خبرنگاران خارجی فیلمبرداری و آنها را در اینترنت و رسانه‌ها منتشر کرده و نیروهای ارتش سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان متهم کنند.

وزارت دفاع روسیه بارها در این خصوص تاکید کرده است که سازمان‌های تروریستی آزمایشگاه‌هایی برای تهیه و آماده سازی مواد سمی در استان ادلب دارند که متخصصان و کارشناسان آموزش دیده در اروپا آن را اداره می‌کنند. این تروریست‌ها به دنبال انجام حملات شیمیایی علیه غیرنظامیان سوری هستند و سعی دارند دولت سوریه را به انجام این اقدامات متهم کنند.  / ایسنا

کپی