اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

خستگی و اختلال بویایی، چشایی و روانی کرونا بعد از بهبودی هم ادامه دارد

خستگی و اختلال بویایی، چشایی و روانی کرونا بعد از بهبودی هم ادامه دارد

نتایج بررسی جدید محققان کره جنوبی نشان می‌دهد از هر ۱۰ بهبودیافته کووید-۱۹، حدود ۹ نفر عوارض جانبی طولانی‌تری را تجربه می‌کنند.

مطالعه انجام شده در کره جنوبی نشان داد: از هر ۱۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ حدود ۹ بیمار پس از بهبودی دچار عوارض جانبی همچون احساس خستگی، عوارض جانبی روانی و از دست دادن حس بویایی و چشایی هستند.

نتایج این تحقیق پس از آن منتشر شد که شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ روز گذشته (سه شنبه) از یک میلیون نفر فراتر رفت و نقطه عطف تلخی را در دوران همه گیری این بیماری در جهان رقم زد. شیوع کروناویروس خسارت های جدی به اقتصاد جهانی وارد کرده، سیستم سلامت را با فشار مضاعفی روبرو ساخته و نحوه زندگی افراد را تغییر داده است.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در کره جنوبی در یک تحقیق آنلاین که با مشارکت ۹۶۵ بیمار بهبودیافته از کووید-۱۹ انجام گرفت دریافتند که ۸۷۹ بیمار یا ۹۱.۱ درصد از این افراد حداقل به یکی از عوارض جانبی این بیماری دچار هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، احساس خستگی با ۲۶.۲ درصد، شایع ترین عارضه جانبی در این بیماران بوده و پس از آن مشکل در تمرکز با ۲۴.۶ درصد در رتبه بعدی قرار دارد. عوارض جانبی روانی و از دست دادن قدرت بویایی و چشایی از دیگر پیامدهای این بیماری پس از بهبودی بوده است./ ایسنا

عوارض ماندگار کرونا

آیا عوارض کرونا تا پایان عمر باقی می‌ماند؟

عوارض کرونا کوتاه‌مدت است یا طولانی‌مدت؟

عوارض بلندمدت کرونا برای مبتلایان چیست؟

 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی