اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

علی‌نژاد: در حوزه ملی محدودیتی برای جذب مربی خارجی نداریم/ به حذف کامپوند اعتراض می‌کنیم

علی‌نژاد: در حوزه ملی محدودیتی برای جذب مربی خارجی نداریم/ به حذف کامپوند اعتراض می‌کنیم

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، گفت: در حوزه تیم‌های ملی ممنوعیتی برای مربیان خارجی نداریم اما با شرایط اقتصادی موجود جز در موارد نادر این امکان وجود ندارد مگر اینکه از قبل تامین منابع شده باشد.

مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع شمشیربازی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال قبل مجمع فدراسیون به دلیل همزمانی با شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و امروز(سه شنبه) مجمع سال ۹۷ و سال ۹۸ باهم برگزار شد. در بحث‌های مالی، انضباط خوبی وجود داشت و فدراسیون شمشیربازی از معدود فدراسیون‌هایی بود که هیچ بدهی نداشت.

وی درباره دادن مجوز به برخی رشته‌ها برای انجام تمرینات و مسابقات گفت: پروتکل‌های سختی را دیدیم و با رعایت آنها مشکلی نیست. وزارت ورزش، فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش با هماهنگی وزارت وررش پروتکل‌های سختگیرانه‌ای را تدوین و ابلاغ کردند. تعداد ورزشکاران و رشته‌ها محدود است و زمان زیادی باقی نمانده و تقویم‌های فدراسیون جهانی از اوایل ۲۰۲۱ نشان می‌دهد باید اردوها آغاز شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره انتخابات فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند خاطرنشان کرد: اولین انتخابات ۲۰ مهر ماه و مربوط به فدراسیون دوومیدانی است که برگزار خواهد شد. در سایر فدراسیون‌ها ثبت نام‌ها انجام شده و در مرحله تایید صلاحیت است. هر وقت تاییدها برسد انتخابات برگزار خواهد شد. در ضمن ثبت نام نجات غریق هم تا آخر هفته انجام می‌شود.

وی درباره اعزام شدن حمیده عباسعلی به کشور آلمان بیان داشت: اصل سفر با کمیته المپیک هماهنگ شده و به سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته گفتم باید در فدراسیون پزشکی  ورزشی این موضوع مطرح شود و کمیسیون مربوطه باید بررسی‌های لازم را انجام دهد و بعد از تایید این کمیسیون اقدامات را انجام می‌دهیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره محدودیت در جذب و استخدام مربی خارجی با توجه به قیمت ارز و محدودیت‌های موجود تصریح کرد: در حوزه تیم‌های ملی ممنوعیتی برای مربیان خارجی نداریم اما با شرایط اقتصادی موجود جز در موارد نادر این امکان وجود ندارد مگر اینکه از قبل تامین منابع شده باشد. در والیبال هم از قبل این کار انجام شده و کمیته مربیان خارجی در وزارت ورزش هم از نظر حقوقی و تامین اعتبار بررسی و مجوز را صادر می‌کند.

علی‌نژاد در پایان درباره حذف رشته کامپوند از بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین اظهار داشت: اول هفته مطلع شدم که احتمالا کامپوند از بازی‌های آسیایی آینده حذف می‌شود. این تصمیم ابتدایی است و هنوز توسط شورای المپیک آسیا در هیچ رشته‌ای به صورت رسمی اعلام نشده اما معمولا شورای المپیک آسیا همان چیزی که فدراسیون جهانی اعلام کرده را انجام خواهد داد. با شعبانی‌بهار و صالحی ‌امیری صحبت کردم تا پیگیری داشته باشند و خواستیم کمیته المپیک، مراتب اعتراض ایران  را رسما  اعلام کند. این رشته در آسیا قدرت‌های بزرگی دارد. اگر چینی‌ها این قدرت را ندارند حذف آن جوانمردانه نیست. اگر این شرایط ایجاد نشود و نتوانیم کامپوند را در بازی‌های آسیایی داشته باشیم چارچوب حمایتی از تیراندازی با کمان تغییر می‌کند. چون کسب مدال در المپیک و بازی‌های آسیایی در چارچوب‌ها اهمیت دارد. امیدوارم با رایزنی فدراسیون و کمیته به نتیجه لازم و مورد نظر برسیم./ ایرنا

کپی