اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

فرمانده ناجا: عزاداران حسینی در مرزهای ایران و عراق تردد نکنند

فرمانده ناجا: عزاداران حسینی در مرزهای ایران و عراق تردد نکنند

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: توصیه ما این است که زائران محترم به سمت مرزها نیایند چرا که با ممانعت همکاران ما در نیروی انتظامی مواجه می شوند البته بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری اعلام رسمی برگزار نشدن مراسم راهپیمایی اربعین حسینی بحمدالله مردم همکاری خوبی داشتند و هیچ گونه ترددی در مرزها صورت نگرفته است.

سردار حسین اشتری در حاشیه رونمایی از چند کتاب با موضوع دفاع مقدس در خصوص حضور مردم در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) گفت: هر ساله این مراسم با حضور پرشور مردم برگزار می شد این در حالیست که امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مرزها بسته هستند و هیچ گونه ترددی در آن ها صورت نمی گیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم با ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا این توفیق نصیب ما شود تا در سال های آینده خدمتگزار زائران ابا عبدالله الحسین (ع) باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: توصیه ما این است که زائران محترم به سمت مرزها نیایند چرا که با ممانعت همکاران ما در نیروی انتظامی مواجه می شوند البته بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری اعلام رسمی برگزار نشدن مراسم راهپیمایی اربعین حسینی بحمدالله مردم همکاری خوبی داشتند و هیچ گونه ترددی در مرزها صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، اشتری در ادامه به  درگیری اخیر بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان اشاره و خاطر نشان کرد: این مسئله مربوط به حوزه دیپلماسی کشور است البته ما موافق صلح هستیم و امیدواریم با حل اختلافات  شاهد این گونه اتفاقات نباشیم. در حال حاضر حراست از مرزهای ما با قوت انجام می شود و این درگیری ها نیز هر چه زودتر خاتمه می یابد.

دفاع مقدس همچنان در ناجا ادامه دارد

فرمانده نیروی انتظامی در مراسم رونمایی از چند کتاب با موضوع نقش ناجا در دفاع مقدس گفت: نگارش و رونمایی از کتاب هایی با موضوعات دفاع مقدس و پرداختن به نقش ناجا در آن دوران کار ارزشمندی است.

وی در ادامه اظهارکرد: یاد و خاطرات دوران دفاع مقدس را گرامی می داریم. برگزاری مراسم مربوط به آن دوران مروری بر چهل سال گذشته خصوصا هشت سال  دفاع جانانه مردم و رزمندگان از کشور است.

دفاع مقدس پرافتخارترین دوران برای کشور عزیزمان ایران اسلامی است

اشتری با بیان اینکه دفاع مقدس پرافتخارترین دوران برای کشور عزیزمان ایران اسلامی است، اظهارکرد: هر چقدر به موضوع دفاع مقدس بپردازیم باز هم با مواردی مواجه می شویم که تاکنون، آنگونه که باید به آنها توجه نشده است.

فرمانده ناجا ادامه داد: دوران دفاع مقدس نه فقط برای مردم کشور بلکه برای تمامی آزادیخواهان جهان اسلام الهام بخش است، به طوری که در حال حاضر از ارزش های آن دوران پیروی و در جایی که لازم است مقاومت و ایستادگی می کنیم.

اشتری اضافه کرد: یادآوری دوران جنگ برای هیچ آزاده ای دلنشین نیست اما زمانی که به عمق هشت سال دفاع جانانه از کشور می پردازیم ، تمام تلخی ها به شیرینی و نگرانی ها به احساس غرور تبدیل می شود.

وی تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس کشور به مراقبت و توجه بیشتری نیازمند بود و هرلحظه با تهاجم و تحرکات گروه های ضدانقلاب در کشور مواجه می شدیم اما دشمن متوجه ایمان الهی مردم، مرجعیت، وجود حضرت امام به عنوان رهبر و نایب امام زمان (عج) در یک کشور شیعی نبود.

ایمان الهی مردم و رهبری حضرت امام؛ رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس

اشتری با تاکید بر اینکه رمز پیروزی ما در دوران دفاع مقدس رهبری حضرت امام و حضور با ایمان مردم در صحنه بود، تصریح کرد: خدا را شاکریم که رزمندگان اسلام با تکیه بر ایمان و امید به نصرت الهی از کشور جانانه دفاع کردند و این برای ما باعث افتخار است.

فرمانده ناجا ادامه داد: بایستی به نقش نیروی انتظامی که در آن دوران در قالب شهربانی، ژاندارمری و کمیته های انقلاب اسلامی فعالیت می کرد بیشتر توجه شود. نقش کمیته های انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار بود و در آن زمان حدود ۸۰۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کردیم.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس باید به نقش نیروی انتظامی در آن دوران بیش از گذشته اهتمام داشته باشد، به شهادت دو تن از مرزبانان در دشت آزادگان طی چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: دفاع مقدس همچنان در ناجا باقی است و همکاران ما جانانه برای برقراری امنیت در جامعه و در کنار مردم حضور دارند. در همین مراسم جا دارد که از تمامی همکاران برای انجام مطلوب ماموریت ها تقدیر شود.

اشتری به رونمایی از چند کتاب با موضوع نقش ناجا در دفاع مقدس اشاره و از مولفان کتاب ها قدردانی کرد و گفت: نگارش این کتاب ها و رونمایی از آنها کار ارزشمندی است امیدواریم با برگزاری این مراسم با لطف و عنایت الهی و همت عزیزان در ستاد کل نیروهای مسلح، خصوصا نیروی انتظامی، برخی ارزش های دفاع مقدس که مغفول مانده، مورد اهتمام و توجه قرار بگیرد.

به گزارش سایت پلیس امروز از پنج کتاب با عنوان "کمین" (سبک زندگی ۲ تن از سربازان شهید مرزبانی "شهید حجت کاظمی" و "شهید محمد حسین زاده") ، " عکس حریم عشق" (مجموعه صد عکس نوشته با موضوعات شهید و ایثارگری رزمندگان ناجا)، "مرزبانی در دفاع مقدس" (مرز و مرزبانی، وقایع مرزی ایران و عراق، بررسی جنگ تحمیلی و اقدامات مرزبانی)، "ژئوپلیتیک مرزهای شرقی ایران" (جلد اول افغانستان)، (جغرافیای سیاسی، نظامی واقتصادی کشور افغانستان) و " مرزبانی در دفاع مقدس" (سرحد و مرز، امنیت مرزها در طول تاریخ، عملیات های آژانس امنیت مرزی) با حضور سردار "حسین اشتری" فرمانده ناجا رونمایی شد. /ایسنا 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی