اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

استاندار کرمان خبر داد

۲۴ مهرماه، افتتاح فاز اول پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان با حضور رییس جمهور

۲۴ مهرماه، افتتاح فاز اول پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان با حضور رییس جمهور

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان از افتتاح فاز اول پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان در ۲۴ مهرماه توسط رییس جمهور خبر داد و بیان کرد: امیدواریم فاز ۲ و ۳ این پروژه که انتقال آب به مجتمع مس سرچشمه و چادرملوی یزد است تا پایان سال جاری به بهره برداری رسد.

دکتر "محمدجواد فدایی" پیش از ظهر امروز هشتم مهرماه در حاشیه بازدید از پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته به صورت آزمایشی آب شیرین شده خلیج فارس وارد مخزن ۴۵ هزار مترمکعبی شرکت صنعتی معدنی گل گهر سیرجان شده است که از این مخزن تا شرکت گل گهر ۱۵ کیلومتر فاصله است.

وی با بیان اینکه این آب از امروز به صورت آزمایشی به تاسیسات گل گهر منتقل می شود اظهار کرد: سالانه از طریق این خط انتقال، ۱۳۰ میلیون مترمکعب آب از خلیج فارس توسط ۱۱ ایستگاه پمپاژ به سیرجان منتقل می شود.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان از افتتاح این پروژه در ۲۴ مهرماه توسط رییس جمهور خبر داد و بیان کرد: امیدواریم فاز  ۲ و ۳ این پروژه که انتقال آب به مجتمع مس سرچشمه و چادرملوی یزد است تا پایان سال جاری به بهره برداری رسد.

فدایی با اشاره به نقاط قوت این پروژه گفت: اجرای این پروژه با ۸ هزار میلیارد تومان منابع ریالی و ۲۵۰ میلیون یورو منابع ارزی در اوج دوران اعمال محدودیت ها و تحریم ها بر کشور اجرا شده است و در طول اجرای این پروژه به صورت متوسط حدود ۱۰ هزار نفر مشغول به کار بودند و همچنین حدود ۲۰۰ شرکت پیمانکاری در اجرای این پروژه همکاری داشتند و به جرات می توان عنوان کرد که این پروژه می تواند الگوی برای اجرای پروژه های مشابه خود شود.

استاندار کرمان در پاسخ به این سوال که برخی ها می خواهند پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان را به نام خودشان به ثبت برسانند، تاکید کرد: نباید به این رقابت ها دامن زد. این پروژه حاصل تلاش همه بوده است و این پروژه مرهوم همت بالای افرادی است که از یک سو با شهامت و شجاعت آن را آغاز و از سوی دیگر مرهوم کسانی است که در طول اجرای این پروژه موانع را از سر راه اجرای این پروژه را برداشتند.

وی ادامه داد: اینکه یک نفر بخواهد بیان کند که نقش مهمی در اجرای این پروژه داشته و سهم بندی در این راستا بکند، کار درستی نیست و همه باید بدانند سهم بندی مغایر با توسعه است و توسعه نیازمند همدلی و همکاری است./ ایسنا

کپی