اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

زیرساخت‌های فرهنگی ملارد پاسخگوی جمعیت نیست

زیرساخت‌های فرهنگی ملارد پاسخگوی جمعیت نیست
محمودغلامی غرب استان تهران

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ملارد گفت: زیرساخت‌های فرهنگی - هنری ملارد پاسخگوی نیازهای جمعیت 400هزار نفری این شهرستان نیست. امیراسماعیل پورروشن، افزود:

جمعیت روز افزون شهرستان ملارد نیازمند خدمات متنوع فرهنگی، هنری و اجتماعی است ولی متأسفانه سرانه‌های فرهنگی و هنری موجود جوابگوی خواسته این هنرمندان و علاقه‌مندان نیست و فقدان زیرساخت‌ها واماکن مناسب فرهنگی، هنری و اجتماعی باعث هدر رفتن استعداد‌ها و ظرفیت های نوجوانان وجوانان مستعد و خلاق این منطقه شده است.

وی گفت : شهرستان 400هزار نفری ملارد تنها دارای یک فرهنگسرا در فازسه مارلیک است که انجمن‌های تخصصی از قبیل تجسمی، موسیقی، نمایش، خوشنویسی وشعروادب با‌ وجود همه کمبودها به علاقه‌مندان خدمات می‌دهند.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد ملارد فقدان اماکن فرهنگی همچون سینما، سالن‌های چند منظوره برای برگزاری همایش ها، کنسرت، موسیقی ونگارخانه را از دیگر مشکلات زیربنایی دانست و گفت: امیدوارم شهرداری ملارد در راستای وظایف فرهنگی و اجتماعی نسبت به احداث فرهنگسرای استاندارد و جذب سرمایه‌گذار جهت ساخت فضاهای فرهنگی و هنری اقدام مؤثرو تلاش بیشتری کند.

وی با انتقاد از موازی کاری و تداخل کاری برخی از ادارات و نهادها در حوزه فرهنگی شهرستان گفت: این موازی‌کاری و تداخل باعث نابسامانی دربرنامه‌ریزی، سیاستگذاری، ساماندهی، تخصیص اعتبارات و صدور مجوزشده وموجبات گلایه و اعتراض اصحاب فرهنگ وهنر را فراهم کرده است.‌

کپی