اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

زنجان در دامنه پیک سوم شیوع کرونا قرار گرفته است

زنجان در دامنه پیک سوم شیوع کرونا قرار گرفته است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با توجه به آمار و ارقام موجود، این استان بطور کامل در دامنه پیک سوم شیوع کرونا قرار گرفته است که در صورت انجام ندادن اقدامات بهنگام بطور قطع این پیک بلندمدت تر از پیک دوم خواهد بود.

دکتر محمد رضا صائینی روز دوشنبه در جلسه تقویت همکاری های منطقه ای با حضور مسوولان استانداری‌های آذربایجان شرقی و غربی و قزوین در خصوص  پیشگیری از کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: هر چند میزان موارد رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی در استان کاهش یافته اما تلاش بر این است این مهم با پیگیری ها جبران شود که متاسفانه آثار موج سوم بیماری نیز در استان ملموس و منطبق بر پیش بینی ها است.

وی  اضافه کرد: ابتلای افراد در این مرحله لگاریتمی بوده و از طرفی مدارس به عنوان درگاه دیگری در افزایش شمار مبتلایان به این بیماری هستند که این شرایط نامطلوبی را رقم می زند.

این مسؤول ادامه داد: باتوجه به مشابهت های اقلیمی استان های همجوار اعمال محدودیت های کرونایی با مشورت و تصمیم های مشترک تاثیرات مثبتی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشک  استان به عنوان اولین دانشگاه پیشنهاد دهنده مراقبت و آزمایش  های سرپایی کرونا بود اظهار داشت: این مهم در هفتم فروردین امسال  آغاز شد و آثار خوب آن هم اکنون در کنترل این بیماری در سطح ملی نمایان است.

صائینی، تشکیل همیاران سلامت را اقدامی اثربخش در شتاب بخشی به اجرای برنامه های مقابله با کرونا در استان عنوان کرد و افزود: در زمان حاضر بیش ۶ هزار همیار سلامت، بطور مستقیم وارد عمل شده اند و وظایفی برای آنان  تعریف شده است که مسؤول نظارت بر رعایت پروتکل های  بهداشتی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جلساتی به بهره گیری از تجارب بین استانی و ایجاد وحدت رویه منجر شده و  اعمال آنها در برنامه ها می تواند چشم انداز بهتری را راقم بزند.

وی اضافه کرد: غفلت و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی یک آسیب به شمار می رود و وحدت رویه در این خصوص امری بسیار مهم است که باید بیش از گذشته به آن توجه کرد./ ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی