اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

واکنش دژپسند به حواشی ایجاد شده درباره کسری بودجه

دولت یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی ندارد/ تلاش برای رونق اقتصادی با مشارکت بازار سرمایه

دولت یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی ندارد/ تلاش برای رونق اقتصادی با مشارکت بازار سرمایه

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به حواشی‌ بسیار و بی اساس در خصوص کسری بودجه و برداشت دولت از بانک مرکزی اظهار کرد: دولت در ۶ ماهه نخست سال حتی یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشته است.

دژپسند در گفت و گو با رادیو اقتصاد از نشانه‌های بارقه امید اقتصادی در ۶ ماهه دوم سال خبر داد و گفت: دولت یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشته است.

او افزود: از اقدامات مهم دولت برای جایگزینی تامین مالی می‌توان به صرفه جویی هزینه‌ها، عرضه دارایی‌های دولتی به صورت فراگیر، فروش اوراق و نیز وصول مالیات اشاره کرد.

دژپسند از تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بازار سرمایه خبر داد.

وزیر اقتصاد اشاعه فرهنگ مصرف و تولید داخلی را از راهکار‌های مقابله با فشار‌های تحریم‌های دشمنان دانست و گفت: در حال حاضر استعمارگران از طرق مختلف همچون بستن مبادی ارز خارجی، صدور کالا و خدمات و محدود کردن عملکرد فعالان تجارت خارجی سعی بر فشار حداکثری بر مردم و کشور دارند که می‌توانیم با مصرف تولیدات داخلی مانند ایستادگی و مقاومت زمان جنگ، این حلقه را بشکنیم.

دژپسند صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی را به مثابه بازیگران اصلی دفاع اقتصاد دانست و افزود: امروزه دشمن با بهره گیری از ابزار‌های پلیدانه تمام مبادلات ما را مورد هدف قرار داده‌اند و امید است که با همیاری بخش خصوصی و با صادرات غیر نفتی بتوانیم ارز‌های حاصل از صادرات بیشتری را برای کشور تامین کنیم.

او با اشاره به ایستادگی ملت در ۸ سال جنگ تحمیلی و نیز جنگ اقتصادی کنونی گفت: مردم با همدلی و عزم ملی در برابر تمام توطئه‌های استعمارگران ایستاده‌اند.

دژپسند در پایان گفت: مقاومت مردم ایران درسی به دشمنان انقلاب بود که این انقلاب سرنگون نمی‌شود و به اهداف پلید خود نخواهند رسید.

/باشگاه خبرنگاران

کپی