اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

انفجار یک بمب در مسیر کاروان نظامی آمریکایی

انفجار یک بمب در مسیر کاروان نظامی آمریکایی

گروه نوظهور گردان «قاصم الجبارین» امروز دوشنبه مسوولیت حمله به کاروان نظامی آمریکایی را در منطقه «اللطیفیه» در جنوب بغداد برعهده گرفت.

کانال خبری «صابرین نیوز» نزدیک به گروه های نوظهور مقاومت در عراق اعلام کرد که گردان قاصم الجبارین مسوولیت حمله به کاروان نظامی آمریکایی را در منطقه اللطیفیه از توابع استان بابل در جنوب بغداد  برعهده گرفته است.

این کانال خبری اعلام کرد که کاروان نظامی آمریکایی در حین عبور در منطقه اللطیفیه مورد حمله با بمب های کار گذاشته شده در حاشیه خیابان مواجه شد.

طبق این گزارش، در این حمله یک خودرو نظامی آمریکایی آسیب دیده و دچار نقص فنی شد.

این دومین حمله به کاروان های آمریکایی در استان بابل در 48 ساعت گذشته است و پیش از این نیز یک کاروان حامل تدارکات نیروهای آمریکایی در بخش «المتحتیه» در استان بابل بر اثر انفجار بمب کنار جاده ای، آسیب دید.

حملات به اهداف و نیروهای اشغالگر آمریکایی از اوایل مرداد گذشته در عراق افزایش یافته است.

در این مدت تاکنون بیش از ۳۰ کاروان نظامی و پشتیبانی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در عراق با انفجارهای بمب کنار جاده ای هدف گرفته شده است.

مجلس عراق دی ماه ۹۸ قانون خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی را از این کشور تصویب کرد اما آمریکا به بهانه های مختلف نظیر افزایش اقدامات تروریستی همچنان تلاش دارد به حضور خود در عراق ادامه دهد.


  / ایرنا

کپی