اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

اسبقیان: ورزش یکی از مهمترین ابزار ترویج دستاوردهای دفاع مقدس است

اسبقیان: ورزش یکی از مهمترین ابزار ترویج دستاوردهای دفاع مقدس است

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، گفت: جنگ تابلوی زیبایی از ایثار و فداکاری بود که اکنون در بخش‌های مختلف جامعه به ویژه ورزش به خوبی نمایانگر شده است.

سیدمحمد شروین اسبقیان روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس گفت: دستاوردهای دفاع مقدس جلوه‌ای از شعار ما می‌توانیم است. شعاری که در تک تک ادوات و نمودهای دفاعی ایران دیده می‌شود.

وی افزود: البته این دستاوردها را نباید تنها در جنگ‌افزار و توانمندی دفاعی خلاصه کرد بلکه دستاورد فرهنگی دفاع مقدس یک مدرسه به وسعت ایران است که از دل خود سردارانی مانند باکری، زین‌الدین، سلیمانی و همت پرورش داده است.

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین با تاکید بر اینکه بُعد فرهنگی دفاع مقدس در قالب مولفه‌هایی مانند ایثار و فداکاری باید در جامعه ترویج داده شود، افزود: بیش از هر زمان دیگر نیاز به مکتب دفاع مقدس داریم. این مکتب می‌تواند راه حل بسیاری از مشکلات جامعه باشد.

تاثیر روحیه ایثارگری در ورزش

اسبقیان در پایان با اشاره به تاثیر روحیه ایثارگری در ورزش خاطر نشان کرد: اکنون در بخش مدیریت و قهرمانی رشته‌های پارالمپیکی نمودهای ایثارگری را می‌بینیم و اگر  این روحیه بیش از گذشته در ورزش ترویج داده  شود تابلوی فداکاری و گذشت که محصول دفاع مقدس است در میدان ورزش بیش از دیگر جنبه‌ها به چشم خواهد آمد./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

طهماسبی: بسیاری از کشورها در خصوص پرونده جودو ایران توجیه شدند

کپی