اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

نظارت‌های جدید بهداشتی مقابله با کرونا در اردبیل اعمال می‌شود

نظارت‌های جدید بهداشتی مقابله با کرونا در اردبیل اعمال می‌شود

فرماندار اردبیل از اعمال نظارت‌های جدید بهداشتی و اجتماعی در اردبیل با هدف مقابله با شیوع بیماری کرونا خبر داد.

مسعود امامی یگانه روز دوشنبه اظهارداشت: برای مقابله با موج سوم کرونا اقدامات وسیع‌تری انجام شده و نظارت‌ها بر اماکن ، اصناف و رفتار عمومی مردم بیشتر و شدیدتر می‌شود.

وی وضعیت شهرستان اردبیل در زمینه کرونا را قرمز اعلام کرد و خواستار نظارت بیشتر بر مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شد.

وی افزود: گشت‌های مشترک بهداشت ، سازمان صنعت و معدن ، اماکن و اتاق اصناف یکی از راه‌های موثر بوده و با هرگونه کوتاهی در رعایت موازین بهداشتی برخورد جدی خواهد شد.

فرماندار اردبیل ، تجمع مردم در مراسم تشییع و تدفین را یکی از علل شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: مردم باید از تجمع در آرامستان‌ها پرهیز کنند.

او با اشاره به شرایط آب و هوایی اردبیل و شروع فصل سرما بیان کرد: بیم آن می‌رود با سهل‌انگاری در رعایت بهداشت و فاصله‌گذاری اجتماعی شاهد افزایش شدید مبتلایان به کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی و فصلی باشیم پس رعایت همه‌جانبه پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

امامی‌یگانه افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۸۵ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و باید تلاش کنیم تا ۱۵ درصد باقی‌مانده نیز توصیه‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند./ ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی