اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

بازداشت سارقان منزل در ایلام

بازداشت سارقان منزل در ایلام

رئیس پلیس آگاهی استان ایلام از شناسایی اعضای یک باند 4 نفره سارقان منازل خبر داد و گفت: متهمان به سرقت بیش از 30 میلیارد ریال طلاجات و وجه نقد اعتراف کردند.

سرهنگ "علی مهری" اظهار داشت:  در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در محلات مختلف شهر ایلام، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان ایلام گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی، با تلاش فراوان و بهره گیری از اقدامات خاص پلیسی و رصد شیوه و شگردهای صورت گرفته در سرقت ها، اعضای یک باند 4 نفره سارق منازل را که همگی غیر بومی بودند، شناسایی کردند.

این مقام انتظامی با توجه به متواری شدن اعضای این باند سرقت به خارج از استان ادامه داد: با تلاش شبانه روزی و تخصص کارگاهان پلیس آگاهی، رد پای سرکرده این باند در یکی از استان های مرکزکشور مشخص و پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرهنگ مهری با اشاره به دستگیری 2 نفر دیگر از اعضای این باند در عملیات پلیسی جداگانه و ادامه تلاش برای دستگیری دیگر متهم تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در ابتدا منکر هر گونه جرمی بودند که پس از مواجهه با دلایل و مدارک جرم، لب به اعتراف گشوده و به 15 فقره سرقت طلاجات و همچنین وجه نقد به ارزش بیش از 30 میلیارد ریال معترف شدند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: پس از تشکیل پرونده، متهمان برای سیر مراحل قانونی و مطالبه به حق شهروندان تحویل مراجع قضائی شدند.

وی تصریح کرد: سارقان اغلب با استفاده از خودروی های فاقد پلاک و بصورت شبانه در مناطق مرفه نشین و مرکز شهر در ساعات اولیه شب(7 الی 11) با شناسایی منازل پس از اطمینان از خالی بودن و در فرصت مناسب با استفاده از بالاروی از طریق درب ولوله های گاز منازل و باز کردن پنجره اتاق و بالکن(پی وی سی)وارد منزل شده و اقدام به سرقت وجه نقد وطلاجات می کردند.

سرهنگ مهری در پایان از شهروندان خواست: ضمن به کارگیری وسایل امنیتی مانند دزدگیر و دوربین مدار بسته، در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا با شماره گیری 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند./پلیس 

کپی